Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościSzpital Uniwersytecki w Krakowie ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers

Szpital Uniwersytecki w Krakowie ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers

Szpital Uniwersytecki  w Krakowie, który od 2019 roku ma swoją nową siedzibę to największy kompleks medyczny w Polsce i jeden z najbardziej innowacyjnych na całym kontynencie. Szpital wykorzystuje najnowocześniejsze technologie medyczne zarówno w diagnostyce jak i terapii przez co stał się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers. Oznacza to, że zarówno osoby zarządzające, lekarze czy technicy z całego kraju mogą mieli możliwość wykorzystywania wiedzy i doświadczenia tego ośrodka.


NSSU to doskonale wyposażony ośrodek wielospecjalistyczny zapewniający pacjentom najwyższej jakości opiekę i dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych. Siemens Healthineers jest partnerem technologicznym szpitala już od wielu lat, dostarczając rozwiązania diagnostyczne zarówno w obszarze aparatury medycznej, jak i oprogramowania. Mam ogromną przyjemność ogłosić, że rozpoczął się kolejny etap naszej współpracy – Szpital Uniwersytecki w Krakowie stał się ośrodkiem referencyjnym Siemens Healthineers – mówi Joanna Miłachowska, Prezeska Siemens Healthineers. 

Szpital Uniwersytecki w Krakowie to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków medycznych w tej części Europy. – Każdego roku hospitalizujemy ponad 80 tysięcy pacjentek i pacjentów oraz udzielamy ponad pół miliona porad ambulatoryjnych. Wszystko to dzięki bardzo dobrze dostosowanej infrastrukturze oraz dostępowi do najbardziej zaawansowanych technologii medycznych – mówi Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. – Wiele z wdrożonych w szpitalu rozwiązań, stosowanych w najlepszych europejskich i światowych klinikach, jest unikalnych w skali kraju. Dysponujemy systemem zintegrowanych sal operacyjnych, zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu chirurgii, posiadamy nawet aparat do tomoterapii czy CyberKnife. Ale sercem Szpitala Uniwersyteckiego są przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą, a jest to wysoko wykwalifikowany, doskonale wykształcony i doświadczony zespół specjalistek i specjalistów – podkreśla dyrektor Jędrychowski.

Umowa zawarta pomiędzy Siemens Healthineers i krakowskim Szpitalem Uniwersyteckim zakłada szkolenia środowiska medycznego, prezentację sprzętu oraz wymianę doświadczeń pomiędzy użytkownikami Szpitala Uniwersyteckiego, a osobami, które poszukują możliwości rozwoju technologii diagnostycznych we własnych placówkach medycznych. Umowa referencyjna zapewnia im możliwość wizytaacji ośrodka, aby po pierwsze – móc zobaczyć zainstalowaną w nim aparaturę, a po drugie – poznać wszystkie możliwości kliniczne. 

W nowej siedzibie znajduje się kilkadziesiąt aparatów do diagnostyki obrazowej Siemens Healthineers: tomografy komputerowe, rezonanse magnetyczne, angiografy i kilkanaście aparatów rtg, w tym 12 urządzeń mobilnych. To bardzo zaawansowany technologicznie sprzęt, w dużej mierze wspierany algorytmami sztucznej inteligencji, zapewniający szybkie, komfortowe i bardzo precyzyjne badania. Dla przykładu, jeden z zainstalowanych tomografów komputerowych z zespołem funkcji myExam Companion w intuicyjny sposób prowadzi personel pracowni przez wszystkie badania i pomaga dopasować kluczowe parametry do poszczególnych pacjentów – mówi Marek Witulski, Dyrektor branż Diagnostic Imaging i Advanced Therapies, Siemens Healthineers.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale