Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościUpał. Dorożki nie wjadą na Rynek Główny – jest zakaz.

Upał. Dorożki nie wjadą na Rynek Główny – jest zakaz.

Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych miasta Krakowa w związku z ostrzeżeniem meteorologicznym IMGW wydał zakaz postoju oraz przejazdu przez krakowski rynek dorożek. Poniżej zamieszczamy treść komunikatu.


ZAMKNIĘCIE POSTOJU STAŁEGO DLA DOROŻEK NA RYNKU GŁÓWNYM I ZAKAZ PRZEJAZDU PRZEZ RYNEK GŁÓWNY w dniu 21 czerwca 2024 r.

W związku z wydanym ostrzeżeniem meteorologicznym IMGW dotyczącym wysokich temperatur – I stopień zagrożenia – oraz ostrzeżeniem w zakresie prognoz zagrożeń meteo dotyczącym wysokich temperatur – II stopień zagrożenia – w zakresie wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dot. upału na terenie województwa małopolskiego – pow. Kraków (temperatura maksymalna od 30°C do 32°C ), które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia, a prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, jako Zarządzający Rynkiem Głównym (działając na podstawie pełnomocnictwa nr 558/2022 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 25 listopada 2022 r.)

OGŁASZAM ZAMKNIĘCIE POSTOJU STAŁEGO DLA DOROŻEK NA RYNKU GŁÓWNYM I ZAKAZ PRZEJAZDU PRZEZ RYNEK GŁÓWNY w dniu 21 czerwca 2024 r. w godz. 9.30 – 19.30

W powyższym okresie postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed Bazyliką Mariacką będzie nieczynny.

Mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych zobowiązuję wszystkich powożących do korzystania z wyznaczonych pozostałych, zacienionych postojów zastępczych (przy Barbakanie oraz na alejkach Plant – przy ul. Podzamcze, pomiędzy ul. Sienna a ul. Mikołajską), dodatkowego regularnego pojenia koni oraz bieżącego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jednocześnie apeluję do wszystkich dorożkarzy, aby w powyższym okresie rozważyli, żeby w ogóle nie wyjeżdżać i nie prowadzić działalności.

Tomasz Popiołek

Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale