Quantcast
niedziela, 16 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościWęzeł Kraków południe z nową estakadą

Węzeł Kraków południe z nową estakadą

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował że Węzeł Kraków Południe zostanie  gruntownie zmodernizowany. Otrzymano bowiem decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy owego węzła. Zmodernizowane zostanie skrzyżowanie autostrady A4 z DK 7. Najważniejsze w tej inwestycji będzie rozdzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego.


Najistotniejszą zmianą po tej modernizacji będzie około 300 metrowa estakada, która powstanie w ciągu DK 7 i którą to poprowadzony zostanie ruch samochodowy z Krakowa w kierunku Zakopanego.  Na estakadę będzie można wjechać również z autostrady. Jadąc od strony Myślenic kierowcy będą mogli przejechać estakadą do Krakowa lub zjechać z niej na A4 w kierunku Katowic albo Rzeszowa. 

Natomiast pod wspomnianą estakadą powstanie rodno łączące ulice Poronińską, Taklińskiego i Kłuszyńską. Wjechać na to rondo będzie można z Zakopianki od Myślenic i Krakowa, z rondem tym połączona zostanie również autostrada co umożliwi mieszkańcom Opatkowic wjazd na A4 bez konieczności jechania estakadą.

Jak informuje GDDKiA w Krakowie: Zjeżdżając z autostrady w kierunku Myślenic kierowcy będą mogli wjechać na estakadę i stamtąd jechać dalej na południe oraz dojechać do ronda i z niego zjechać na jedną z ulic w Opatkowicach lub pojechać w kierunku Krakowa.  Zmiany obejmą też pieszych. Wybudowane zostaną dwa przejścia pod drogą krajową nr 7, przy ul. Poronińskiej i przy ul. Opatkowickiej. Powstanie też przejście w nasypie pod zjazdami z A4, które połączy ul. Kłuszyńską i ul. Zakopiańską. 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla wariantu nr 4 rozbudowy węzła. Teraz będziemy przygotowywać szczegółowy projekt budowy nowego węzła.  Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej). Prace budowlane planujemy na lata 2025-2027. 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale