Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs dla uzdolnionych muzycznie uczniów.

„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs dla uzdolnionych muzycznie uczniów.

Trwa 5. edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. W tym roku muzyczna rywalizacja przebiega pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna”. Zgłoszenia można przesyłać do 4 października. Na utalentowanych uczniów małopolskich szkół podstawowych czekają cenne nagrody oraz występ w galowym koncercie w Kopalni Soli „Wieliczka”.


Rywalizacja na najlepsze wykonanie patriotycznej pieśni odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII. Startować mogą zarówno soliści, jak i zespoły liczące nie więcej niż 5 i nie mniej niż 3 osoby. W śpiewaniu Niepodległej liczą się umiejętności wokalne, ale też aranżacja, patriotyczne elementy wykorzystane w teledysku i dobór repertuaru. W tym ostatnim pomaga uczestnikom lista rekomendowanych utworów. Spis powstał pod okiem specjalistów z partnerującej konkursowi Akademii Muzycznej w Krakowie.

Do udziału w konkursie zachęcają jego organizatorzy. – Serdecznie zapraszam młodych Małopolan do udziału w jubileuszowej V edycji konkursu „zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ”, organizowanego pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna”. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i z roku na rok kapituła ma coraz trudniejsze zadanie przy wyborze finalistów. Tą edycją chcemy zwrócić uwagę młodzieży na wybitnych polskich poetów i kompozytorów, którzy poprzez swoją twórczość podnosili na duchu naród w trudnych chwilach. To również doskonała okazja do uczczenia przypadającej w tym roku 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek czy 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które były lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Niech zabrzmią polskie pieśni i wzniecą dumę z Niepodległej! – mówi Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Laureaci „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” spotkają się w listopadzie na galowym koncercie w podziemiach zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. – Co roku młodzi artyści dostarczają nam wielu wzruszeń i zachwytów. Niecierpliwie wyglądam tegorocznych obrad konkursowej kapituły oraz koncertu laureatów, który zgodnie z tradycją odbędzie się w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Po raz kolejny małopolscy uczniowie zaśpiewają Niepodległej na podziemnej scenie i przypomną nam, dorosłym, czym jest patriotyzm – szczery, radosny, a czasem zadumany, uderzający w najbardziej wrażliwe struny – podkreśla Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. – Cieszę się, że konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” przyciąga tak wielu uczestników. Najlepszych spośród nich będziemy oklaskiwać już 9 listopada podczas uroczystego koncertu w komorze Warszawa. Serdecznie zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w piątej jubileuszowej edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”.

Konkursowe zgłoszenia muszą mieć postać pliku audio-video w jakości HD lub FULL HD. Należy je przesłać drogą elektroniczną wraz z wymaganymi regulaminem załącznikami. Można to zrobić na adres e-mailowy: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl, za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google) w sposób umożliwiający otwarcie plików bez konieczności wprowadzania hasła lub loginu. Szczegółowe informacje, a wśród nich regulamin 5. edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” oraz niezbędne załączniki znajdują się m.in. na: www.malopolska.uw.gov.pl, www.kopalnia.pl, www.muzeum.wieliczka.pl.

Organizatorami konkursu są Wojewoda Małopolski oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”. Przedsięwzięciu partnerują Małopolski Kurator Oświaty, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Agencja Mienia Wojskowego, Cyfrowa Polska.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale