Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościŻuraw przewrócił się na szkołę podstawową w Wieliczce. Jedna osoba w szpitalu.

Żuraw przewrócił się na szkołę podstawową w Wieliczce. Jedna osoba w szpitalu.

Dziś około godziny 16:30 w Wieliczce na jedną ze szkół podstawowych przewrócił się żuraw, a konkretnie urwało i spadło na budynek szkoły ramię żurawia podczas transportu betonu. Jedna osoba – pracownik budowy została poszkodowana i trafiła do szpitala.


Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce stał żuraw ponieważ placówka jest rozbudowywana, powstaje nowe skrzydło szkoły. Dziś po południu podczas transportu betonu ramię żurawia urwało się i spadło częściowo na dach obecnego budynku i dach dobudowywanego obiektu. Na dachu budowanego skrzydła gdzie spadła większa część ramienia żurawia był pracownik budowy. Został on przygnieciony.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce wydobyli poszkodowanego mężczyznę spod ramienia żurawia oraz bezpiecznie przetransportowali go z dachu do karetki pogotowia. 35-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przewieziony przez ZRM do szpitala. W szkole w tym czasie nie było wiele dzieci, około 20 oraz nauczyciele. Nie było potrzeby ewakuacji placówki. Jutro podczas zabezpieczania dachu i terenu zajęcia w szkole nie będą się odbywać.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale