Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności18. Krakowski Bieg Sylwestrowy – ruszyły zapisy

18. Krakowski Bieg Sylwestrowy – ruszyły zapisy

W ostatni dzień roku, 31 listopada w południe, z Małego Rynku, na wybrane przez siebie trasy wyruszą uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.  Trasy do wyboru są dwie: „Smocza Piątka” i „Radosna Dziesiątka”. Limit startujących – 2000 osób. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.


„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Zapisy do tegorocznego Biegu Sylwestrowego potrwają do 23 grudnia. Zapiać można się przechodząc pod ten link. Po wyżej wymienionym terminie zgłoszenia do biegu będą jeszcze przyjmowane  w Biurze Zawodów (zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34) – 30 grudnia (czynne w godz. 15:00-20:00) i 31 grudnia (czynne w godz. 7:30-11:00), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 2000 osób (łącznie na oba dystanse).

Do 1 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 50 zł dla uczestników poniżej 18  roku życia i 65 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 60 zł i 80 zł. W Biurze Zawodów wyniesie 80 zł i 100 zł.

Organizatorzy zachęcają do przebrania się różnego rodzaju stroje np. nawiązujące do historii, tradycji czy kultury Krakowa. Autorzy najbardziej pomysłowych kreacji otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe od Jury. Kategorii będzie kilka: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Mapę i opis tras znajdziecie na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w tym miejscu.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale