Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności19. Krakowski Bieg Sylwestrowy za nami

19. Krakowski Bieg Sylwestrowy za nami

Jak już tradycja nakazuje ostatni dzień roku ulice Starego Miasta wypełnił się korowodem kolorowych biegaczy, którzy o godzinie 12:00 wystartowali z Małego Runku w 19. Krakowskim Biegu sylwestrowym, żegnając w ten sposób kończący się właśnie rok. Jak zawsze zdecydowana większość zawodników wzięła udział w biegu w pomysłowych kostiumach. Autorzy najciekawszych strojów zostali nagrodzeni przez Jury. Już po raz kolejny bieg ten odbył się nie tylko dla czystej rozrywki, ale również w szczytnym celu, bowiem dochód z tej imprezy przekazany zostanie na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.


Na trasie „Smoczej Piątki” liczącej sobie dystans pięciu kilometrów najlepszym biegaczem okazał się Andrzej Kowalczyk, który na mecie wyprzedził zwycięzcę wielu krakowskich biegów Adama Czerwińskiego oraz Jakuba Suchana. Jeśli chodzi o rywalizację pań – to najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Gaj, za którą na podium uplasowały się Maja Wąsik oraz Agnieszka Cader.

Natomiast „Radosna Dziesiątka” która liczy sobie dystans 10 kilometrów została najszybciej przemierzona przez Łukasza Woźniaka. Drugie miejsce należało do Patryka Marmona i Christophera Newnham. Natomiast najlepszą z kobiet na dystansie 10 km była Marzena Młynarczyk-Warwas, a zaraz za nią Magdalena Kraszpulska i trzecia Izabela Suder.

Pełne wyniki 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego znajdziecie TUTAJ.

Jury pamiętało również o konkursie na najlepszy kostium biegowo-sylwestrowy wyróżniając dziesiątkę w kategorii indywidualnej i najlepsze trójki wśród zespołów, par i najmłodszych.

Biegaczom podziękowali za wspieranie szczytnego celu, złożyli noworoczne życzenia i wręczyli nagrody m.in. Andrzej Kulug – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i prof. dr. hab. n. med. Janusz Skalski – Prezes Fundacji Schola Cordis.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale