Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności20. Cracovia Maraton – jubileuszowy bieg wystartuje w kwietniu

20. Cracovia Maraton – jubileuszowy bieg wystartuje w kwietniu

Jubileuszowy 20. Cracovia Maraton wystartuje 23 kwietnia, natomiast dzień wcześniej 22 kwietnia odbędzie się Bieg Nocny. Również w sobotę odbędzie się kolejne wydarzenie towarzyszące, a mianowicie Mini Cracovia Maraton.


Zapisy do głównego maratonu na dystansie 42 km trwają od końca października zeszłego roku, na liście startowej znajduje się już blisko 4 tys. osób. Natomiast zapisy do Biegu Nocnego na dystansie 10 km rozpoczną się na początku lutego.

Zanim w niedzielę 23 kwietnia o godz. 9:00 na trasę ruszą biegacze, wcześniej wystartują zawodnicy w kategoriach handbike, rim push oraz active wheelchair i również pokonają pełny królewski dystans – 42 km i 195 m.

Bieg Nocny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 21:30. Uczestnicy tego biegu wystartują oraz finiszować będą podobnie jak maratończycy czyli na Rynku Głównym. W tym roku w Biegu Nocnym na 10 km będzie mogło wystartować aż 6000 osób, które najpóźniej 22 kwietnia 2023 roku ukończą 18 lat. Czas na pokonanie trasy to 1,5 godziny.

Zanim jednak rozpocznie się Bieg Nocny, również w sobotę odbędzie się po raz szesnasty Mini Cracovia Maraton, aby uczcić pamięć Piotra Gładkiego, który zwyciężył w IV edycji krakowskiego maratonu – jak na razie był jedynym Polakiem, któremu się to udało, a zaledwie dwa tygodnie później zginął w wypadku drogowym. Mini Cracovia Maraton odbywa się na dystansie 4,2 km wokół Błoń Krakowskich.  W biegu mogą wziąć udział trzynastolatkowie. Czasu na pokonanie tego dystansu jest bardzo dużo, bo 45 minut.

W tym roku nie zabraknie też Cracovia Maraton na Rolkach, który wystartuje w przeddzień 20. Edycji Cracovia Maraton. To już 16. Edycja tych zawodów. Trasa o długości 42 km i 195 m prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Należy ją pokonać w czasie maksymalnie 3 godzin. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu imprezy ukończą 18 lat.

Dokładne terminy rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do poszczególnych wydarzeń, będą wkrótce podawane.

Zapisy do głównego maratonu na dystansie 42 km – tutaj.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale