Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności3,5 mln zł na projekt drogi drogi z Szaflar do Zakopanego

3,5 mln zł na projekt drogi drogi z Szaflar do Zakopanego

Umowa na opracowanie koncepcji przebudowany drogi krajowej 47 na odcinku od miejscowości Szalfary do Zakopanego została podpisana. Zadanie to ma zostać zrealizowane za ponad 3,5 mln zł poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Opracowaniem koncepcji programowej przebudowy KD47 zajmie się firma Sweco Polska. Firma ma przygotować plan przebudowy tego odcinka drogi oraz poprawę przepustowości owego traktu. Koncepcja ta ma wstępnie przedstawić zakres finansowi i rzeczowy inwestycji. Sweco Polska ustali m.in. efektywność planowej inwestycji czy przebieg tras różnych wariantów.

Przebudowany ma zostać odcinek Szaflary-Zakopanego o długości blisko 12 km. 10 kilometrowy odcinek przebiega przez teraz zabudowany w którym znajduje się 186 zjazdów do posesji. Według GDDKiA średnie natężenie ruchu 2020/2021 na odcinku od Szaflar do Poronina wynosiło 19,2 tys. pojazdów/dobę i wzrosło w ciągu ostatnich 5 lat o 41 proc.  Od Poronina do Zakopanego wzrost wynosi 17 proc., a pojazdów na dobę wyliczono na 21 tys. W okresie turystycznym tworzą się tutaj spore zatory.

Jak informuje krakowska GDDKiA: W celu uzyskania niezbędnych danych wykonawca opracuje analizy i prognozy ruchu oraz warianty przebudowy i ewentualnej rozbudowy drogi. Przeprowadzi także badania geologiczne, hydrologiczne oraz inwentaryzację przyrodniczą.  Wykonana zostanie również analiza wielokryterialna, która umożliwi wybór najkorzystniejszych wariantów technicznych. Całość procesu zakończy się opracowaniem wytycznych dla projektu budowlanego i uzyskaniem  decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.  

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale