Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności49-latek z Krakowa nielegalnie rozsyłał sygnał telewizyjny płatnych platform

49-latek z Krakowa nielegalnie rozsyłał sygnał telewizyjny płatnych platform

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie,  namierzyli źródło nielegalnego przesyłania sygnału płatnych telewizji satelitarnych metodą „sharingu”. Trop zaprowadził policjantów do jednego z mieszkań bloku w Krakowie.


We wtorek, 25 czerwca, funkcjonariusze przeprowadzili akcję z udziałem biegłego z zakresu informatyki, przedstawiciela pokrzywdzonych platform cyfrowych oraz policyjnego technika kryminalistyki. W mieszkaniu zastali 49-letniego mężczyznę, który dobrowolnie wskazał miejsce, gdzie przechowywał urządzenia służące do nielegalnego rozsyłania sygnału telewizji satelitarnych. Sprzęt znajdował się w szafce kuchennej i pod telewizorem w salonie.

Biegły z zakresu informatyki potwierdził, że znaleziony sprzęt pełnił rolę serwerów „sharingowych”, umożliwiających nielegalne udostępnianie sygnału telewizyjnego. Po przeprowadzeniu oględzin policjanci zabezpieczyli całą nielegalną infrastrukturę. Śledczy ustalili, że za jej budowę i obsługę odpowiadał zatrzymany 49-latek.

Podejrzany został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie zarzut świadczenia nielegalnych usług, polegających na udostępnianiu telewizji cyfrowej (art. 6 ust. 1 i 2 w zw. z art. 7 ust. 1 Ustawy o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną). Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Straty poniesione przez firmy z branży medialnej oszacowano wstępnie na około 65 tysięcy złotych.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale