Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualności69. koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”

69. koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”

W sobotę 21 stycznia w kościele pw. św. Judy Tadeusza na ul. Wężyka 6 odbędzie się 69. koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. Wieczór kolęd pod nazwą „Śpiewajmy i grajmy mu – kolędowanie z Galicją” rozpocznie się o godzinie 19:00.


Kolędy wraz z przybyłymi na ten wieczór gośćmi zaśpiewa krakowski zespół Galicja założony przez Lidię Jazgar i Ryszarda Brączka. Projekt „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”, już od dawna jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Nowej Hucie. W charakterystycznych dla Nowej Huty miejscach, jej mieszkańcy mają okazję wysłuchać artystów polskiej sceny. Do tej pory mieli okazję spotkać się m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Marylą Rodowicz czy Maciejem Maleńczukiem.

W historii cyklu koncertów „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”, tak jak i w polskiej tradycji, grudzień i styczeń to czas kolędowania. Tak będzie i teraz. Chcemy przedłużyć radość świąt Bożego Narodzenia, po krakowsku za sprawą duetu Galicja, który wykona swoje świąteczne piosenki pełne ciepła i radości. Kameralne brzmienie sprzyjać będzie słuchaniu siebie nawzajem i refleksji – mówi Lidia Jazgar, kierownik artystyczny cyklu.

Podczas wydarzenia będą zbierane środki na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Wstęp jest bezpłatny, jednak miejsca siedzące nie są zagwarantowane.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale