Quantcast
wtorek, 30 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościWisła Kraków wygrywa z Puszczą Niepołomice w 1/16 finału Pucharu Polski

Wisła Kraków wygrywa z Puszczą Niepołomice w 1/16 finału Pucharu Polski

W środę 19 października na stadionie przy ulicy Reymonta krakowska Wisła w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski podejmowała lidera I ligowej tabeli – Puszcze Niepołomice. Tego wieczoru miało miejsce prawdziwe widowisko, pełny emocji, piłkarski dreszczowiec zakończony Wisły happy endem.

Mecz rozpoczął się raczej spokojnie z widoczną, lekką przewagą gospodarczy. Dopiero po pół godzinnej grze padła pierwsza bramka. Cissé w 30 minucie dał prowadzenie Wiśle Kraków po podaniu Szywacza. Prowadzenie gospodarzy nie trwało długo, bo zaledwie 7 minut. Do wyrównania doprowadził Hubert Tomalski, który uderzając głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Zarówno pierwsza jak u druga połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.

Pierwsza część dogrywki wyraźnie wskazywała, że Wisła chce rozstrzygnąć losy tego spotkania przed ewentualnymi rzutami karnymi. Krakowianie przystąpili do ataku. Piłkę w niepołomickiej siatce umieścił w 103 minucie Rodado, celnie strzelając głową. Sytuacja dla Puszczy wyglądała coraz gorzej, zwłaszcza, że grali w dziewiątkę po tym jak otrzymali dwie czerwone kartki. Boisko przed musieli upuścić Serafin oraz Wojcinowicz. Po przewinieniu tego drugiego, dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Fernández, który mógł w tym momencie rozstrzygnąć losy spotkania, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Kiedy wydawało się, że Wisła ma pewny awans do 1/8 finału Pucharu Polski, w 120 minucie mecz stało się coś niewiarygodnego. Kramarz uderzył z pierwszej piłki zaskakując Brodę. Puszcza Niepołomice znów doprowadziła do wyrównania, a to oznaczało, że zwycięzcę tego wieczoru poznamy po serii rzutów karnych.

„Jedynastki” lepiej strzelali wiślacy. W światło bramki nie trafił tylko Rodado – uderzył w poprzeczkę. Natomiast dwa strzały zawodników Puszczy obronił Kamil Broda dając Wiśle zwycięstwo i awans do 1/8 zostając tym samym bohaterem meczu.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2:2 (1:1, 1:1) 6:5 po rzutach karnych