Strona głównaAktualnościStarosta Wielicki Roman Ptak odznaczony honorowym wyróżnieniem „Zasłużony dla Samorządu Terytorialnego”

Starosta Wielicki Roman Ptak odznaczony honorowym wyróżnieniem „Zasłużony dla Samorządu Terytorialnego”

Starosta Wielicki Roman Ptak otrzymał honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Samorządu Terytorialnego”. Odznaczenie, nadawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczono podczas uroczystości w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.


Wyróżnienie trafiło do Starosty Wielickiego w Dniu Samorządu Terytorialnego. Odznaczenie przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jest formą uznania dla wieloletniej działalności samorządowej oraz pracy wykonywanej na rzecz mieszkańców. W przypadku Romana Ptaka podkreślono zarówno jego wcześniejszą aktywność w samorządzie gminnym, jak i obecną działalność na poziomie powiatu.

Przez lata Roman Ptak pełnił funkcję Burmistrza Niepołomic. Odegrał ważną rolę w rozwoju miasta i gminy, m.in. poprzez realizację inwestycji, wspieranie przedsiębiorczości oraz troskę o jakość życia mieszkańców. Niepołomice przedstawiono jako jeden z najlepiej rozwijających się samorządów w regionie oraz przykład nowoczesnego podejścia do lokalnego rozwoju.

Obecnie, jako Starosta Wielicki, Roman Ptak kontynuuje działania związane z rozwojem Powiatu Wielickiego i poprawą jakości życia jego mieszkańców. W tekście zaakcentowano także znaczenie reformy samorządowej z 1990 roku, która przybliżyła realną władzę lokalnym wspólnotom.

Starosta Wielicki odniósł się do znaczenia samorządu i samego wyróżnienia.

27 maja, w Dniu Samorządu Terytorialnego, miałem zaszczyt odebrać w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Samorządu Terytorialnego”. To odznaczenie, przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odebrałem z rąk Wojewodów Małopolskich: Krzysztofa Jana Klęczara, Elżbiety Achinger i Ryszarda Śmiałka. To dla mnie bardzo ważny i wzruszający moment. Z samorządem jestem związany właściwie przez całe swoje zawodowe życie. Przez lata miałem zaszczyt pracować dla mieszkańców – najpierw w samorządzie gminnym, później jako burmistrz Niepołomic, a dziś jako starosta wielicki. Samorząd to nie tylko instytucje, urzędy i decyzje administracyjne. To przede wszystkim ludzie, odpowiedzialność i codzienna praca na rzecz lokalnych wspólnot. To rozmowy, problemy do rozwiązania, inwestycje, trudne decyzje, ale też ogromna satysfakcja, kiedy widać, że nasze miejscowości, gminy, miasta i powiaty się rozwijają. Dlatego dzisiejsze odznaczenie traktuję nie tylko jako osobiste wyróżnienie, ale też jako docenienie pracy wielu osób, z którymi przez te wszystkie lata miałem i mam przyjemność współpracować. Dziękuję za to wyróżnienie. To naprawdę niezwykły dzień.” – mówił Starosta Wielicki Roman Ptak.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

kopalnia_wieliczka

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale