Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościAdam Woronowicz zwiedził wielicką kopalnię soli

Adam Woronowicz zwiedził wielicką kopalnię soli

Świetny aktor, laureat wielu filmowych nagród Adam Woronowicz 8 lutego zwiedził wielicką kopalnię. Wybrał się na Trasę Turystyczną, a także w miejsca, do których zaglądają jedynie górnicy. Zabytkową kopalnią był zachwycony. Tym mocniej, że dla Adama Woronowicza była to pierwsza w życiu wizyta w podziemnej Wieliczce.

Wizyta wprawdzie pierwsza, jednak nie pierwsze spotkanie z zabytkową kopalnią – Adam Woronowicz przed dwoma laty nagrał „Bajki Pana Majki”. Na słuchowisko składa się 9 górniczych legend spisanych przez Juliana Majkę. „Napisałem, jak potrafiłem najlepiej, biorąc za spoiwo pozbieranych fragmentów mój własny sentyment do starej kopalni” – autor zaznaczał skromnie w przedmowie do wydania z lat 60. ubiegłego wieku. Ostatnio literacki materiał nabrał nowego blasku w mistrzowskim wykonaniu Adama Woronowicza. Warto posłuchać! „Bajki Pana Majki” można znaleźć na kopalnianym kanale YouTube.

Adam Woronowicz nie pozostał obojętny na czar górniczych opowieści. Niezwykłe, fantastyczne, tajemnicze sprawiły, że postanowił na własne oczy przekonać się, co skrywają podziemia Kopalni Soli „Wieliczka”.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale