Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościBudowa Cogiteon. Gdzie będą wystawy a gdzie laboratoria?

Budowa Cogiteon. Gdzie będą wystawy a gdzie laboratoria?

Budowa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon postępuje, a jej aktualny zakres najlepiej widać z perspektywy drona. Właśnie opublikowaliśmy relację w której przestawiamy poszczególne części obiektu, a także prezentujemy aktualny stan zaawansowania prac:

Duża część centrum będzie się mieścić pod ziemią – na poziomie minus jeden. W części magazynowej oraz laboratoryjnej kładzione są instalacje. W patio pomiędzy nimi powstaje ściana kurtynowa, gdzie zainstalowany jest już próbnie fragment elewacji.

Od strony al. Bora-Komorowskiego powstaje strefa wejściowa, która stopniowo osiąga poziom parteru. Prace wykończeniowe prowadzone są w hali garażowej parkingu dla zwiedzających. Na dachu centrum będzie zlokalizowany ogród spacerowy. Aktualnie w sekcji zlokalizowanej od strony pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny wysypywana jest ziemia. W tej części zadaszenie jest w dużej mierze gotowe.

Co ważne – pomimo wzrostu cen materiałów budowalnych oraz kosztów robocizny, budowa centrum nie jest zagrożona. Jest to efektem porozumienia, które Cogiteon wypracował z generalnym wykonawcą inwestycji – firmą Hochtief Polska S.A.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale