Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościBudowa nowej ptaszarni w ZOO trwa, a na koniec prac czeka m.in....

Budowa nowej ptaszarni w ZOO trwa, a na koniec prac czeka m.in. Dzioboróg kafryjski

Jak informuje krakowskie ZOO, budowa nowej ptaszarni w krakowskim ZOO nabiera tempa. Wkrótce ta nowoczesna konstrukcja stanie się domem dla fascynujących gatunków ptaków, które będą prezentowane w ekspozycjach tematycznych. Obiekt zapewni entuzjastom przyrody doskonałe warunki do obserwacji ptaków przez cały rok, a jego otwarcie zaplanowane jest jeszcze na ten rok.


W oczekiwaniu na ukończenie ptaszarni, jej przyszli mieszkańcy tymczasowo przebywają w innych sekcjach ogrodu. Wśród nich, szczególnie duże zainteresowanie budzą dzioborogi kafryjskie, które obecnie znajdują się na wybiegu małpiarni. Te dwa samce, jeden dwuletni, a drugi pięcioletni, przybyły do Krakowa z Artis Zoo w Amsterdamie.

Dzioboróg kafryjski to gatunek rodziny dzioborożców, typowo zamieszkujący sawanny i zadrzewienia środkowej oraz południowej Afryki. Jego dieta składa się z owadów, skorpionów, mięczaków, a także zjada płazy oraz pisklęta innych ptaków. Dietę uzupełniają nasiona i owoce. Samica składa od jednego do trzech jaj, które wysiaduje przez około 40 dni. W okresie lęgowym ptaki te często otrzymują pomoc od innych członków stada, a ich gniazda zazwyczaj zlokalizowane są w dziuplach drzew.

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) klasyfikuje dzioboroga kafryjskiego jako gatunek zagrożony wyginięciem, głównie z powodu utraty naturalnych siedlisk.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale