Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościCzerpali korzyści z prostytucji – szajka rozpracowana przez V Komisariat Policji w...

Czerpali korzyści z prostytucji – szajka rozpracowana przez V Komisariat Policji w Krakowie

Pięć osób podejrzanych o sutenerstwo zatrzymali w środę 16 listopada kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z policjantami z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych z Krakowa oraz Kielc.


Policjanci weszli do kilku mieszkań znajdujących się w Krakowie oraz jednego domu w powiecie ostrowieckim gdzie według ustaleń śledczych mieszkały osoby podejrzane o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji.  Zatrzymano trzy kobiety i dwóch mężczyzn, którzy mieli być zamieszani w ten „biznes”. Jak ustalili policjanci, 36-cio oraz 44-latek z Krakowa jak i 29-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego  od 2021 roku mieli „werbować” kobiety do świadczenia usług seksualnych. Zapewniali im lokale, wyposażenie jak i umawiali z klientami. W tą „działalność” zamieszane również były kobiety w wieku 21 oraz 31 lat, które umawiały klientów na masaże oraz inne świadczenia erotyczne.

Jak informuje krakowska policja: Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących czerpania korzyści z cudzego nierządu. Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale