Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościDopóki mamy władzę nad światem… Porozmawiajmy o maszynach!

Dopóki mamy władzę nad światem… Porozmawiajmy o maszynach!

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą programowi Copernicus Festival 2024: Maszyna. Spotkamy się 16 maja o godzinie 11.00 w Muzeum Inżynierii i Techniki przy ulicy św. Wawrzyńca 15 w Krakowie.


Mogą za nas oddychać, pomagają nam odkrywać kosmos, a na co dzień robią za nas pranie. Niektórym to nie wystarcza i marzą, by zaprogramować w nich świadomość. Są też tacy, którzy wyczekują momentu, aż staniemy się jednością – ale równie dobrze można uznać, że kryjąca się za nimi idea była z człowiekiem od zawsze: nasze komórki i organy działają przecież w sposób zautomatyzowany. O roli maszyn w codziennym życiu, ich zastosowaniu w eksploracji kosmosu, przyszłości algorytmów, a także o pierwszych narzędziach stworzonych przez człowieka porozmawiamy między 21 a 26 maja w Krakowie podczas tegorocznej edycji Copernicus Festival.

Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się 16 maja o godzinie 11.00 w Muzeum Inżynierii i Techniki przy ulicy św. Wawrzyńca 15 w Krakowie. Podczas spotkania organizatorzy przedstawią program wydarzenia, a także przybliżą, co kryje się za hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu – „Maszyna”. Przedstawią też najbardziej doniosłe osiągnięcia zaproszonych gwiazd. Wśród gości obecnych na konferencji nie zabraknie przedstawicieli władz Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Copernicus Festival potrwa od 21 do 26 maja w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie. Jak co roku wydarzenie będzie szansą na wysłuchanie wykładów światowej sławy naukowców i wybitnych artystów, a także przekonanie się, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia mogą zostać przedstawione w zrozumiały i angażujący sposób. Oczywiście będzie musiała pojawić się także sztuczna inteligencja – chociaż prawdopodobnie wciąż nie we własnej osobie.

Festiwal jest organizowany przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytet Jagielloński, Fundację Tygodnika Powszechnego oraz „Tygodnik Powszechny”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej szczegółów poznają Państwo na konferencji prasowej, odpowiemy też na najbardziej nurtujące pytania.

Poznaj program

informacja prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale