Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościDźwigacze Kultury rozdane!

Dźwigacze Kultury rozdane!

Po raz dziesiąty poznaliśmy laureatów Dźwigaczy Kultury. Nagroda – przyznawana przez KBF jego partnerom, sponsorom oraz partnerom medialnym – jest symbolem tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. W tym roku wyróżnienie zaprojektowała Beata Śliwińska „Barrakuz” – uznana graficzka i ilustratorka. Gala rozdania nagród odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Podstawą kreowania obrazu krakowskiej kultury w Polsce i na świecie są relacje między światem kultury i biznesu – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. – Standardy organizowanych w Krakowie wydarzeń były wielokrotnie doceniane i zauważane. Jestem przekonany, że przyznane wyróżnienia oraz nawiązane współprace są najlepszym dowodem na to, że kultura jest najlepszą inwestycją”.

Nazwa wyróżnienia nawiązuje symbolicznie do pierwszego kręgu kręgosłupa – dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy, a także do mitycznego Atlasa. Tegoroczna nagroda ukazuje postać dźwigającą wielkie szklane kule, które kryją w sobie piękno sztuki. Odzwierciedlają kulturę jako byt ulotny, taki na chwilę, lekki, a czasem wręcz coś, czego ”„nie ma”, czego nie widzimy.

Profesjonalna organizacja wydarzeń kulturalnych wymaga wsparcia partnerów, sponsorów oraz mediów – mówi Magdalena Doksa-Tverberg, dyrektorka KBF. – Dźwigacze Kultury powstały po to, abyśmy mogli podziękować naszym przyjaciołom. To właśnie ich zaangażowanie i wsparcie sprawiają, że jakość organizowanych przez KBF wydarzeń jest tak wysoka.

Za długoletnią współpracę z KBF i zaangażowanie w popularyzowanie festiwali nagrody specjalne – Złote Dźwigacze Kultury – otrzymali przedstawiciele firm:

Złoty Dźwigacz – kategoria SPONSOR – Microsoft Polska
Złoty Dźwigacz – kategoria PARTNER – Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Złoty Dźwigacz – kategoria PATRON MEDIALNY – VOGUE POLSKA

Dźwigaczami Kultury wyróżnieni zostali następujący Partnerzy i Sponsorzy KBF:

IREEF – Galeria Kazimierz PropCo Sp. z o.o.
Factory Kraków i Futura Park Kraków
Galeria Krakowska
Suempol Sp. z o.o.
Tauron Polska Energia
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie
PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie
Dealer BMW M-Cars Group
Grupa Żywiec S.A.
Kraków Airport im. Jana Pawła II
Kubota S.A.
Restauracja A’Bracciate Pasta & Wine
Sklep Twoje Pióro
Bloom Plants Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Łętowska” Maria Łętowska
Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy S.A.
Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie
Firma Ecoloco
Kopalnia Soli Wieliczka S.A.
Firma Handlowa Max Fliz Sp. z o.o.
Hotel Indigo Kraków Old Town
Restauracja Włoska
Sochacki Salon
Kinnarps
Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski w Krakowie
Masters Catering
Lubimyczytac.pl
Woblink
Dwutygodnik KRAKÓW.PL
Telewizja.krakow.pl
Grupa Pracuj S.A.
Przekrój

Po raz trzeci przyznano także wyróżnienie Ambasador Dźwigaczy Kultury 2021 przyznawane osobie, która tworzy dobrą atmosferę dla rozwoju marki Kraków na wielu różnych polach. To osoba aktywna, obserwująca trendy oraz trendy wyznaczająca. Osoba, która patrzy nie tylko na to, co tu i teraz, lecz swoimi działaniami wybiegająca w przyszłość. Ambasadorem Dźwigaczy Kultury 2021 został Maciej Kawecki, Prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. To popularyzator i pasjonat technologii, promotor tego, co polskie i innowacyjne. Człowiek, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w naszych rękach, którym powinniśmy pozytywnie zmieniać świat.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale