Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościFilmowa Nowa Huta i kino od kuchni

Filmowa Nowa Huta i kino od kuchni

Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie, aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości – tak wygląda koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA.


Off Camera Pro Industry rozwija temat współpracy wydawców z poszukującymi ciekawych tekstów producentami. Po raz kolejny eksperci udowadniają, że kino słowem się kręci. producenci i twórcy z Polski spotykają się z międzynarodowymi partnerami na spotkaniach koprodukcyjnych, m.in. z ekspertami Torino Film Lab. Marleen Slot, Piotr Domalewski i Maja Herman porozmawiają o tym, jak ważna jest kondycja psychiczna w życiu twórcy filmowego. Tradycyjne casestudy są poświęcone filmowi Anny Kazejak „Fucking Bornholm”, który walczy o 100 000 PLN w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych oraz dokumentowi „Przeżyć” JonasaPohera Rasmussena. Ważnym elementem programu są warsztaty prawne, spotkania roundtables z Ewą Puszczyńską i Gają Grzegorzewską. Z kolei 6 maja to dzień wydawców pod hasłem Word2Picture Day.

Z festiwalową publicznością spotkały się m.in. Iza Kuna i Maja Ostaszewska. Ich obecność na festiwalu była związana z filmem „Teściowie”, który jest jedną z propozycji w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych.

Do kin plenerowych na Placu Szczepańskim i pod Galerią dołączyło Kino NCK w Nowej Hucie. W nowym plenerze widzowie zobaczą m.in. SOUND OF METAL w reżyserii Dariusa Mardera i HAZARDZISTĘ w reżyserii Paula Schradera.

4 maja rozdano nagrody w ramach Konkursu SCRIPT PRO 2022. Laureatami głównych nagród są Anna Dembowska i Karol Starnawski za scenariusz filmu fabularnego „Dwie Matki” oraz Natalia Ossowska za scenariusz słuchowiska „Sekretne życie roślin”. Pozostałe nagrody trafiły w ręce Dominiki Montean-Pańków – autorki scenariusza „Skrzyżowanie”, Marka Stacharskiego – autora tekstu „Kanarki we mgle” oraz Agnieszki Śladkowskiej i Pawła Podolskiego – autorów scenariusza „Franek Błyskawica: Operacja Ważka”.

Więcej informacji o programie 15.Mastercard OFF CAMERA można znaleźć na www.offcamera.pl

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale