Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościFinałowa gala „Odblaskowej Szkoły” połączona z koncertem Kolęd i Pastorałek zespołu Golec...

Finałowa gala „Odblaskowej Szkoły” połączona z koncertem Kolęd i Pastorałek zespołu Golec uOrkiestra

Już 25 stycznia w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się gala finałowa XII małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”, podczas której wyróżnione zostaną najbardziej zaangażowane w bezpieczeństwo na drogach środowiska szkolne.  


„Gala jest podsumowaniem działań zrealizowanych podczas kolejnej edycji „Odblaskowej Szkoły” z drugiej strony stanowi formę wyróżnienia dzieci, ich rodziców, nauczycieli i szkół, za wysiłek jaki został podjęty w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg.” – podkreśla Jacek Zalewski Prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  

Zwieńczeniem wieczoru będzie wyjątkowa część artystyczna, w której wystąpi Zespół Golec uOrkiestra z koncertem kolęd i pastorałek. Muzycy też doceniają prace dzieci dla poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Jak mówią „dużo podróżujemy i widzimy, że potrzeba wiele pracy, by na naszych drogach było bezpieczniej, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli spotkać się z ambasadorami bezpieczeństwa ruchu drogowego w Małopolsce.”

 Zespół wykona najpiękniejsze, tradycyjne polskie kolędy. Pojawią się znane i mniej znane pastorałki, bogate w odwołania do góralskich tradycji i zwyczajów. Podczas koncertu, nie zabraknie również własnych kompozycji zespołu, które zagościły już w polskim repertuarze świątecznym na stałe.

 „Odblaskowa Szkoła”, to projekt edukacyjny adresowany do uczniów szkół podstawowych w Małopolsce. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie różnego rodzaju działań promujących noszenie odblasków. Co roku młodzi ludzie przygotowują pokazy mody odblaskowej, organizują spotkania z seniorami, na których wyjaśniają starszym osobom dlaczego noszenie odblasków jest ważne i jak wpływa na bezpieczeństwo na drogach.

Uczniowie pełni zapału, działają bardzo pomysłowo. Niektóre projekty zostają wdrożone
i spotykamy je w otaczającym nas świecie. To dzieci wymyśliły odblaskowe ubrania dla zwierząt. Kilka lat temu w projektach  pojawiły się odblaskowe ubranka da psów i kotów,
a dziś takie produkty znajdziemy w sklepach zoologicznych. Jedna ze szkół podstawowych zaprojektowała specjalne odblaski dla koni i jeźdźców i jedna z podkrakowskich stadnin stosuje już takie  dodatki do uprzęży . W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 200 szkół z całego województwa małopolskiego.  Dzieci aktywnie włączały się w szereg działań, które promowały korzystanie z elementów odblaskowych w swoim środowisku lokalnym.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale