Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościGDDKiA ogłosiła przetarg na nowy węzeł na Zakopiance pomiędzy Krakowem, a Myślenicami

GDDKiA ogłosiła przetarg na nowy węzeł na Zakopiance pomiędzy Krakowem, a Myślenicami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła przetarg na kolejny węzeł drogowy na Zakopiance pomiędzy Krakowem, a Myślenicami. Nowy węzeł powstanie w Krzyszkowicach. Czas na składanie ofert wykonawcy mają do 30 listopada.


Nowy węzeł ma poprawić bezpieczeństwo jeśli chodzi o bezpieczny wjazd na Zakopiankę z Krzyszkowic, zarówno w stronę Krakowa jak i Myślenic. Planuje się wybudowanie tunelu pod drogą krajową nr 7 w którym a się również znaleźć chodnik dla pieszych.

Jak informuje krakowski oddział GDDKiA: Kierowcy jadący z Krakowa do Krzyszkowic będą zjeżdżać z Zakopianki w prawo, a następnie przejeżdżać pod DK7 i dojeżdżać nową drogą nieopodal agencji pocztowej do przebiegającej przez wieś drogi powiatowej, prowadzącej do Sieprawia. Tą samą trasą, tyle że w przeciwnym kierunku, będą poruszać się pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic. Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i ze wsi w kierunku Krakowa będzie poprowadzony przebudowaną w pobliżu Zakopianki drogą powiatową. Poprawimy zjazd z DK7 i wjazd na nią, dzięki czemu będzie on bezpieczniejszy. 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale