Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościGdzie szukać mieszkania w Krakowie? Te dzielnice są wyjątkowo atrakcyjne!

Gdzie szukać mieszkania w Krakowie? Te dzielnice są wyjątkowo atrakcyjne!

Niezależnie od tego, czy interesuje cię kameralna kawalerka, czy przestronne mieszkanie 90 m2 – w każdym przypadku liczy się komfort jego użytkowania, a także okolica i skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem dzielnicy do zamieszkania w Krakowie, masz do wyboru kilka rejonów, w których powstają atrakcyjne inwestycje. Oto niektóre z nich!


Kraków i jego specyfika – co może wpłynąć na wybór lokalizacji mieszkania?

Kraków to jedno z największych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w Polsce. Stanowi prężnie działający ośrodek kulturalny, akademicki, ale także biznesowy. Z tego powodu nowoczesne inwestycje mieszkaniowe w różnych rejonach miasta pojawiają tu jak grzyby po deszczu. Kraków podzielony jest na 18 starszych i młodszych dzielnic, z których każda odznacza się innym klimatem, stylem budownictwa czy infrastrukturą miejską. Choć to miasto o bogatej historii sięgającej średniowiecza, nie brak tu deweloperów wznoszących komfortowe i dobrze zlokalizowane osiedla.

W poszukiwaniu mieszkania wygodnego do życia pod każdym względem, znaczenie mają m.in.:

  • dostępność komunikacji miejskiej;
  • standard lokalu;
  • standard budynku, w którym się znajduje;
  • okoliczna infrastruktura handlowo-usługowa;
  • zielone otoczenie.

W Krakowie znajdziesz kilka dzielnic, które stanowią doskonałe połączenie tych wszystkich aspektów.

Grzegórzki i Krowodrza – dlaczego warto brać pod uwagę?

Jeśli marzy ci się mieszkanie 90m2 w pobliżu centrum miasta, musisz liczyć się z wysokimi kosztami zakupu. Odpowiednio drogie są zresztą również mniejsze metraże w dzielnicy Grzegórzki. Położona jest ona niemal w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, a poza godzinami szczytu można się tam dostać nawet w 10 minut. To spowodowało, że tym rejonem zainteresowali się deweloperzy budujący zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi szukających wygodnego, funkcjonalnego mieszkania. Przykładem może być atrakcyjnego wizualnie i nowoczesne osiedle Art City wzniesione przez EkoPark.

Drugą z najczęściej wybieranych dzielnic zarówno przez inwestorów, jak i mieszkańców, jest Krowodrza. To obszar stosunkowo blisko centrum, w którym zadbano o bardzo dobrą komunikacją zarówno autobusową, jak i tramwajową. Choć znajduje się tam wiele obiektów w ramach starego budownictwa, ta zielona dzielnica nie traci na popularności wśród deweloperów, którzy wykorzystują jej auty.

Deweloperskie mieszkania na Krowodrzy w Krakowie to symbol zupełnie nowych standardów – dowolność przystosowania wnętrza do indywidualnych potrzeb czy atrakcyjny wygląd osiedli składa się w całość przyciągającą osoby o różnym statusie i sytuacji życiowej, w każdym przypadku zapewniając satysfakcję.

artykuł sponsorowany

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale