Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościJane Campion – laureatka Oscara za „Psie Pazury” na stałe w Krakowie

Jane Campion – laureatka Oscara za „Psie Pazury” na stałe w Krakowie

Jane Campion odebrała Oscara dla najlepszej reżyserki za film „Psie pazury”. Tym samym jest pierwszą kobietą w historii dwukrotnie nominowaną za reżyserię i trzecią, która zdobyła to wyróżnienie. Autorka była gościem festiwalu Mastercard OFF CAMERA, a odcisk jej dłoni stał się pierwszym będącym częścią Krakowskiej Alei Filmowej. Tym samym Jane Campion zapoczątkowała przyznawanie festiwalowej nagrody „Pod Prąd” i zostawiła swój trwały ślad w Krakowie.

Reżyserka odwiedziła Festiwal z filmem „Jaśniejsza od gwiazd”. Zdecydowała, że to właśnie podczas Mastercard OFF CAMERA odbędzie się premiera obrazu. Zabrała widzów w podróż do zmysłowego świata pierwszej miłości. Na spotkaniu z widzami dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat kina niezależnego i zadań reżysera, a także jego walki, którą musi toczyć, aby pozostać niezależnym. – Naszym zadaniem na ziemi jest bycie szczerym co do tego, co się dzieje dookoła nas i opowiadanie historii niekoniecznie z wysoce sprzedażowego punktu widzenia, oferowanie czegoś innego – mówiła. Misję Festiwalu skomentowała krótko: wykorzystujecie komercyjne środki do realizacji niekomercyjnego celu.

Podczas pracy na planie „Psich pazurów” spotkała się z innym festiwalowym gościem, czyli Benedictem Cumberbatchem. Aktor znany z filmów „Zniewolony. 12 Years A Slave”, „W ciemność Star Trek” czy „Doctor Strange” oraz serialu BBC „Sherlock” promował podczas Festiwalu film „Little Favour”, który również wyprodukował. Najważniejszą ideą, jaka stoi za Mastercard OFF CAMERA jest spotkanie twórców z Festiwalową publicznością i promowanie niezależnych postaw w świecie kultury

. Zarówno Jane Campion, jak i Benedict Cumberbatch są laureatami nagrody „Pod prąd”. Jest ona przyznawana twórcom szczególnie zasłużonym w rozwoju kina niezależnego. Jej laureaci zostawiają swój trwały ślad w Krakowie w postaci odcisku dłoni.  Krakowską Aleję Filmową tworzą odciski dłoni takich gwiazd, jak m.in. Peter Weir, Roman Polański, Tim Roth, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn czy Krystyna Janda.

Święto kina niezależnego odbędzie się już za miesiąc. Od 29 kwietnia do 8 maja pod Wawelem pojawią się przedstawiciele branży filmowej z całego świata. Na publiczność czeka selekcja najciekawszych tytułów, spotkania z gwiazdami i pokazy specjalne. Więcej informacji o 15.Mastercard OFF CAMERA można znaleźć na www.offcamera.pl

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale