Quantcast
niedziela, 16 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościJechał pod prąd w tunelu na Zakopiance

Jechał pod prąd w tunelu na Zakopiance [wideo]

Tunel pod Luboniem Małym na odcinku drogi S7 z Myślenic do Rabki-Zdrój jest otwarty dla kierowców od trzech miesięcy. Tysiące samochodów przejeżdża tym tunelem każdego dnia, niestety zdarzają się też tacy kierowcy, którzy ewidentnie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu.


Tunel służył już nieodpowiedzialnym kierowcom jako plan zdjęciowy. Zatrzymywali się, wychodzili z samochodów i robili sobie zdjęcia. Ostatnio miało miejsce, jeszcze niebezpieczniejsze zdarzenie. Kierowca jadąc tunelem postanowił nagle zawrócić i jechać pod prąd!

Ten podziemny odcinek drogi S7 mierzący 2058 metrów jest monitorowany przez 170 kamer, które przekazują obraz do Centrum Zarządzania Tunelem gdzie obsługa pracuje 24h przez 7 dni w tygodniu. Nie ma więc możliwości, żeby jakiekolwiek nietypowe zdarzenie uszło uwadze zarówno kamer jak i obsługi tunelu. Również to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zostało nagrane.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała ku przestrodze nagranie o którym mowa. Takie zachowanie mogło skończyć się tragicznie. Zawracanie w tunelu jest kategorycznie zabronione. Dla przypomnienia, w tunelu również nie wolno się zatrzymywać. Przepisy prawa o ruchu drogowym zabraniają tego jednoznacznie. Jak informuje GDDKiA wszelkie tego typu materiały przekazywane są policji, a ich sprawcy odpowiedzą za łamanie przepisów.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale