Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościJubileuszowa edycja Krakowskiej Jesieni Muzycznej

Jubileuszowa edycja Krakowskiej Jesieni Muzycznej

Krakowska Jesień Muzyczna to okazja do uczczenia nie tylko jubileuszu festiwalu, ale także rocznic jednych z najważniejszych kompozytorów naszych czasów: Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara czy Szymona Laksa. Tegoroczna edycja to niezwykłe połączenie kompozycji i talentów, które przypomni nam, dlaczego muzyka klasyczna jest nieustannie inspirująca.


Cieszymy się, że już po raz dziesiąty możemy wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprosić Państwa do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. Cztery pierwsze festiwalowe koncerty odbędą się w dniach 15-18.10, a koncert finałowy odbędzie się w sobotę 21.10.

W tym roku zaprogramowaliśmy pięć koncertów będących podróżą przez różne epoki i style muzyczne. Nasze zaproszenie do ich wykonania przyjęli: Piotr Lato, Paweł Cal, Wojciech Koprowski i Łukasz Syrnicki, Mauris Ensemble, Duo Sollini – Barbatano, Katarzyna Oleś-Blacha i Mariola Cieniawa, a koncert finałowy, to (po raz pierwszy na naszym festiwalu) koncert z orkiestrą – Śląską Orkiestrę Kameralną, z którą będziemy mieli przyjemność wystąpić w roli solistów, poprowadzi pochodzący z Francji Antonin Rey. Festiwal otworzy Sekstet Krzysztofa Pendereckiego, w zestawieniu programowym z utworem, który powstał w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – będzie to drugie wykonanie „Ostatniego utwóru” na klarnet, róg, trio smyczkowe, fortepian i taśmę Pawła Mykietyna.

10. Krakowska Jesień Muzyczna to święto kameralnej muzyki klasycznej, święto dorobku festiwalu oraz wyjątkowego dziedzictwa polskiej i światowej muzyki. Zapraszamy Państwa, abyście razem z nami doświadczyli emocji, które niesie ze sobą muzyka klasyczna!

Jan Kalinowski i Marek Szlezer
Dyrektorzy artystyczni festiwalu

Filharmoania Kraków

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale