Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKierujący z ponad 3 promilami alkoholu we krwi chciał dać policjantom 10...

Kierujący z ponad 3 promilami alkoholu we krwi chciał dać policjantom 10 tys. zł łapówki

W piątek 18 marca około godziny 18:00 policjanci z sekcji Kontroli Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w miejscowości Głogoczów zauważyli, że kierujący pojazdem marki Audi gwałtownie  przyspieszył i nie reagował na sygnały policji.

Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać uciekające Audi w miejscowości Świątniki Górne. Jak się pokazało badanie, 38-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Natomiast dowód rejestracyjny posiadał status „zatrzymany za zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Dalsze czynności przeprowadzali funkcjonariusze z komisariatu w Świątnikach Górnych. Pijany kierowca chcąc uniknąć kary próbował wręczyć im kopertę z 10 tys. zł w środku proponując „dogadanie się”. Funkcjonariusze zabezpieczyli kopertę jako dowód w sprawie wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za takie  przestępstwo grozi mężczyźnie kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Ponadto kierującego poddano badaniu na zawartość narkotyków, które wykazało ich obecność w organizmie. W związku z tym pobrano mu krew do dokładnych badań.

Od początku roku małopolscy policjanci zatrzymali 827 nietrzeźwych kierujących, tj. takich u których badanie trzeźwości wykazało powyżej pół promila alkoholu w organizmie. Jest to przestępstwo, za które można trafić do więzienia na 2 lata, a prawo jazdy stracić na okres od 3 do 15 lat.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale