Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKongres na rzecz budownictwa energooszczędnego - ENERGODOM 2022

Kongres na rzecz budownictwa energooszczędnego – ENERGODOM 2022

W Krakowie odbyła się  XIV-a naukowo-techniczna konferencja ENERGODOM 2022, zorganizowana przez Katedrę Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Politechniki Krakowskiej. Kongres obejmował wiele aspektów współczesnego budownictwa niskoenergetycznego, m.in. jakość środowiska wewnętrznego oraz zrównoważony rozwój w budownictwie. Termo Organika została  sponsorem i aktywnym uczestnikiem imprezy, a jej eksperci  przekazali uczestnikom wiedzę nt. zastosowania materiałów izolacyjnych ograniczających zużycie energii i redukujących emisję dwutlenku węgla.


Geneza  konferencji, jej nazwa jak również historia od zawsze są związane z budownictwem niskoenergetycznym.  Nie inaczej było i w tym roku. ENERGODOM 2022 obejmował tematykę związaną z  budownictwem  energooszczędnym, m.in. modelowanie i projektowanie komputerowe budynków i instalacji, izolacyjność termiczna i wilgotnościowa, pozyskiwanie energii odnawialnej, jakość środowiska wewnętrznego, zrównoważony rozwoju budownictwa, a także rewitalizację i termomodernizację substancji istniejącej.

Zauważamy, że z edycji na edycję wzrasta znaczenie tematyki budownictwa energooszczędnego, np.  poprzez rosnące wymagania formalno-prawne oraz coraz większe zainteresowanie społeczne związane z tego typu budownictwem.  Rosnące koszty energii i braki surowców do ogrzewania domów  w obecnym roku spowodowały, że główne przesłanie konferencji stało się jeszcze bardziej aktualne – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. ­ Nasza firma po raz kolejny została głównym sponsorem imprezy i aktywnie  w niej uczestniczyła.  Przekazaliśmy jej uczestnikom wiedzę nt. zastosowania materiałów izolacyjnych ograniczających zużycie energii i redukujących emisję dwutlenku węgla.

Program konferencji zawierał 50 zgłoszonych referatów z kilkunastu ośrodków krajowych. Komitet Naukowy konferencji będzie rekomendował publikację wybranych artykułów na łamach czasopism należących do medialnych partnerów konferencji.

inf. prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale