Quantcast
niedziela, 16 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKrakowscy artyści Ukrainie. Koncert charytatywny w ICE Kraków.

Krakowscy artyści Ukrainie. Koncert charytatywny w ICE Kraków.

Krakowscy artyści włączają się w pomoc walczącej Ukrainie. 30 marca o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Wydarzenie wyreżyseruje i poprowadzi Rafał Jędrzejczyk.

Koncert jest przede wszystkim wyrazem solidarności z osobami, które uciekają przed działaniami zbrojnymi. Artyści, którzy wystąpią na scenie ICE Kraków, zrzekli się honorariów.

Bardzo cieszymy się, że tak wyjątkowy koncert odbędzie się właśnie w ICE Kraków, którego KBF jest operatorem – mówi Magdalena Doksa-Tverberg, dyrektorka KBF. – Zależało nam, aby wybrane utwory oraz program całego wydarzenia nawiązywał do obecnej sytuacji, ale też pozwolił na chwilę zadumy i wytchnienia w tych trudnych czasach.

Na scenie wystąpią: Andrzej Grabowski, Marta Bizoń, Katarzyna Jamróz, Lidia Jazgar, Beata Rybotycka, Marcin Daniec, Łukasz Rybarski, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, Skaldowie, KROKE oraz zespół muzyczny w składzie: Konrad Mastyło, Michał Braszak, Michał Chytrzyński, Ryszard Brączek i Jacek Królik. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Anna Dymna.

Nie pozostajemy obojętni na los milionów Ukraińców – mówi Roman Lech współpracownik Fundacji Piotra Pogona DRABINA – Zebraliśmy się wszyscy – artyści, technicy, realizatorzy – po to, by stworzyć wydarzenie, które pomoże naszym wschodnim sąsiadom, ale też będzie podziękowaniem dla milionów Polaków, którzy od momentu wybuchu wojny tak licznie otwierają swoje serca i domy.

Reżyserem oraz prowadzącym koncertu będzie Rafał Jędrzejczyk – wybitny polski aktor, od początku swojej drogi artystycznej związany ze Starym Teatrem w Krakowie: występował w spektaklach m.in. Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Jerzego Grzegorzewskiego i Tadeusza Bradeckiego. Uzdolniony wokalnie aktor o charakterystycznej vis comica, od lat związany z kabaretem „Piwnica pod Baranami”, doskonale czuje się w roli śpiewającego konferansjera.

Fundacja Piotra Pogona DRABINA to efekt osobistej tęsknoty za stworzeniem najprostszego, a zarazem skutecznego narzędzia do wspinania się człowieka ponad przeciętny poziom. Choroba nowotworowa oraz pomoc osobom niepełnosprawnym nauczyły założyciela fundacji spojrzenia na świat z zupełnie nowej perspektywy. Drabina, na którą zaprasza wszystkich śmiałków, jest nietypowa – jak jego życie. Przypomina konstrukcję ludzkiego DNA. Tworzy mocny fundament nowego życia.

Bilety na koncert „Krakowscy artyści Ukrainie” dostępne będą od 21 marca (poniedziałek) od godz. 12.00 na platformach: KBF: BILETY oraz e-bilet.pl.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kraków, KBF oraz Fundacja Piotra Pogona DRABINA.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale