Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKrakowscy policjanci grają i pomagają chorym dzieciom  

Krakowscy policjanci grają i pomagają chorym dzieciom  

Drużyna policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wygrała II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa prof. Janusza Filipiaka. Drużyna złożona z policjantów pokonała 14 amatorskich drużyn, wywalczyła złote medale i pamiątkowy puchar, a co najważniejsze wsparła finansowo Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.


1 października w Treningowym Centrum Cracovii w Krakowie w Rącznej rozegrany został II Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa prof. Janusza Filipiaka, w którym zmierzyło się 15 amatorskich drużyn piłkarskich. Komenda Miejska Policji w Krakowie również wystawiła swoją reprezentację, w skład której wchodzili funkcjonariusze z różnych jednostek i wydziałów krakowskiej komendy miejskiej. Piłkarskim zmaganiom przyświecał szczytny cel jakim było wsparcie Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Policyjni „piłkarze” byli bezkonkurencyjni, wygrywali mecze, pokonali rywali i wywalczyli zwycięstwo w turnieju. Na ręce nadkom. Rafała Wełny, kierownika drużyny, Prezes Janusz Filipiak przekazał puchar i nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych. Funkcjonariusze jednogłośnie zdecydowali, że nagroda pieniężna trafi do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Na rzecz małych podopiecznych hospicjum trafią również środki z licytacji, która odbyła się podczas turnieju.

Krakowscy policjanci w zeszłorocznych zmaganiach w Treningowym Centrum Cracovii zajęli IV miejsce. W tym roku stanęli na najwyższym stopniu podium. Tak dobry wynik policyjnej drużyny jest powodem do radości i gratulacji. Jednak policyjni „piłkarze” zgodnie przyznali, że zwycięstwo i puchar cieszą, ale największą nagrodą jest dla nich możliwość pomocy chorym dzieciakom. 

KMP w Krakowie

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale