Quantcast
wtorek, 28 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościKrakowski Bank Spółdzielczy z rekordowym zyskiem za rok 2022

Krakowski Bank Spółdzielczy z rekordowym zyskiem za rok 2022

Blisko 88 milionów złotych brutto wynosi zysk Krakowskiego Banku Spółdzielczego za rok 2022. Jest to jeden z najlepszych wyników w ponad 120 – letniej historii Krakowskiego Banku Spółdzielczego i potwierdza wzrostowy trend zapoczątkowany w 2021 r.


Rekordowy zysk jest konsekwencją kompleksowych zmian jakich dokonaliśmy w Banku i nowego otwarcia, które w połowie 2020 roku zapoczątkowała nowa Rada Nadzorcza – komentuje Tomasz Styczyński Prezes Zarządu KBS.

Krakowski Bank Spółdzielczy jest największym samodzielnym i niezrzeszonym bankiem spółdzielczym w Polsce oraz liderem we wprowadzeniu innowacji w bankowości spółdzielczej. Jako jeden z pierwszych Banków w Polsce udostępnił klientom nowatorską usługę płatniczą Visa Mobile.

 – Bank posiada trwałe i mocne fundamenty: adekwatne kapitały własne, stabilne grono klientów i sprecyzowaną wizję rozwoju, co pozwala mu na  wprowadzanie nowych rozwiązań, konsekwentne realizowanie założonych celów i oferowanie szytych na miarę usług finansowych. Wynik ciężkiej pracy wszystkich pracowników banku i zaufania klientów procentuje. Dzięki temu zanotowaliśmy tak rekordowy zysk – dodaje Piotr Skoczek, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Krakowski Bank Spółdzielczy to jeden z najstarszych banków w Polsce. Posiada kilkadziesiąt oddziałów i zatrudnia ponad 600 osób

 – Wchodząc do Zarządu w 2021 roku, nie sądziłem, że skala wyzwań będzie tak poważna. Jesteśmy obecnie w momencie głębokiej transformacji naszej firmy. Zrealizowaliśmy kilkaset zaleceń pokontrolnych KNF. Przeprowadziliśmy także szeroki audyt Banku w kluczowych obszarach: podatkowym, finansowo-księgowym, mechanizmów kontrolnych czy AML. Do współpracy zaprosiliśmy renomowane polskie i międzynarodowe firmy konsultingowe i doradcze. To był naprawdę gigantyczny wysiłek dla całej organizacji, za co bardzo dziękuję naszym pracownikom. Jednocześnie, tym bardziej cieszę się z wypracowanego przez nas rekordowego i historycznego wyniku naszego Banku, który potwierdza to, że idziemy w dobrym kierunku – informuje prezes Tomasz Styczyński.

Tomasz Styczyński od roku 2021 pełnił funkcję p.o. prezesa KBS, a od września 2022 roku, po uzyskaniu zgody KNF pełni funkcję prezesa Zarządu KBS. Wcześniej nadzorował i transformował Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao S.A., stworzył też wówczas jako wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A Pion Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Był również przewodniczącym Rady ds. MMŚP Związku Banków Polskich.

Dzięki naszemu podejściu strategicznemu i obecnej transformacji w Banku z optymizmem patrzymy w przyszłość i stawiamy sobie za cel zadowolenie naszych obecnych Klientów oraz pozyskanie nowych. Standaryzujemy i digitalizujemy procesy bankowe przy współpracy z najlepszymi renomowanymi firmami zewnętrznymi. – konkluduje prezes Zarządu Tomasz Styczyński.

Krakowski Bank Spółdzielczy to 35 tysięcy udziałowców – spółdzielców będących jego właścicielami. Jako pierwszy bank spółdzielczy w Polsce w maju 2002 roku Uchwałą Komisji Nadzoru Bankowego stał się bankiem samodzielnym. 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale