Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościMałopolscy policjanci i CBŚP rozbili gang narkotykowy

Małopolscy policjanci i CBŚP rozbili gang narkotykowy

Dziewięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie województwa małopolskiego i śląskiego zatrzymali krakowscy i małopolscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Katowicach.


Już od kilku miesięcy funkcjonariusze rozpracowywali szajkę narkotykową działającą na terenie województw małopolskiego i śląskiego. Te zakrojone na szeroką skalę działanie operacyjne doprowadziły w końcu do ustalenia i rozbicia grupy przestępczej, która handlowała narkotykami. Sukces policji był możliwy dzięki pracy kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej  i Miejskiej Policji w Krakowie  oraz policjantów ze śląskiego zarządu CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały.

Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 9 osób w wieku od 41 do 52 lat. Wśród zatrzymanych był 49-latek szef ten narkotykowej mafii oraz 5 jej członków. Podczas przeszukania mieszkań tych zatrzymanych mężczyzn policjanci ujawnili około  640 g marihuany, a także mefedron, kokainę i amfetaminę.  Ponadto kryminalni zarekwirowali telefony komórkowe, laptopy, sztabki złota oraz gotówkę w kwocie 150 tys. zł.

Jak informuje małopolska policja:

Według ustaleń śledczych, głównym źródłem utrzymania grupy był handel kokainą. W ciągu kilkunastu miesięcy nielegalnej działalności wprowadzili do obrotu 700 g kokainy o czarnorynkowej wartości sięgającej 280 tys. zł.  W szajce obowiązywał  wyraźny podział ról i zadań. Część była odpowiedzialna za zdobywanie zabronionych substancji (marihuany, kokainy, mefedronu, amfetaminy), a inni  zajmowali się ich dystrybucją na czarnym rynku. Materiał dowodowy zebrany w śledztwie pozwolił na przedstawienie zarzutów 8 osobom zatrzymanym. 49-latek usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz udziałem w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.  Pięć osób w wieku od 41 do 52 lat odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami.  Natomiast 43-latek jest podejrzany o posiadanie środków odurzających, a 47-letnia kobieta usłyszała zarzut odpłatnego udzielania narkotyków. Jedna osoba z zatrzymanych została przesłuchana w charakterze świadka.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały, wobec kierującego zorganizowaną grupą przestępczą oraz 5 członków szajki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali będą odpowiadać z wolnej stopy. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia, a za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą do 10 lat  pozbawienia wolności.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale