Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościMPK chce kupić 60 nowych tramwajów i ogłasza wstępne konsultacje rynkowe

MPK chce kupić 60 nowych tramwajów i ogłasza wstępne konsultacje rynkowe

Krakowski przewoźnik planuje zakup kolejnych nowych niskopodłogowych tramwajów, wyposażonych w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, monitoring oraz udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością. Chodzi o dostarczenie do 2026 roku w sumie 60 nowoczesnych wagonów, przy czym w pierwszej kolejności planowany jest zakup 30 sztuk. Warto zaznaczyć, że część wagonów będzie miała ponad 40 m długości.


Zanim jednak MPK SA w Krakowie ogłosi postępowanie przetargowe chce przeprowadzić wstępne konsultacje rynkowe. Ich celem jest uzyskanie informacji w zakresie niezbędnym do precyzyjnego przygotowania tego postępowania, w tym w szczególności opisu przedmiotu zamówienia nowych tramwajów.

Podmioty zainteresowane udziałem w tych konsultacjach mają czas do 22 listopada, aby przesłać formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia można składać drogą elektroniczną na adres: zamowienia@mpk.krakow.pl.

Konsultacje będą się odbywać w formie spotkań, a przewidywany termin ich zakończenia to 4 miesiące od ogłoszenia wstępnych konsultacji rynkowych. Termin ten może ulec przedłużeniu w przypadku, gdy cele konsultacji nie zostaną osiągnięte we wskazanym terminie.

MPK SA w Krakowie planując zakup nowych tramwajów będzie oczywiście poszukiwać zewnętrznych środków finansowych, które pozwoliłyby na pokrycie części kwoty potrzebnej do ich zamówienia.

Zakup 60 nowych tramwajów pozwali na wycofanie z ruchu wszystkich wysokopodłogowych tramwajów. Jest to szczególnie istotne ze względu na osoby z ograniczoną mobilnością.

Przypomnijmy, że w latach 2020-2021 do Krakowa trafiło 50 nowych tramwajów Lajkonik. Z kolei w 2022 i 2023 roku do stolicy Małopolski zostanie dostarczonych kolejnych 60 nowych wagonów – Lajkonik II.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale