Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościNa placu budowy przewrócił się dźwig. Dwie osoby nie żyją.

Na placu budowy przewrócił się dźwig. Dwie osoby nie żyją.

Silny wiatr na jednym z placów budowy przewrócił 30 metrowy dźwig. Ucierpiało czterech pracowników, dwóch z nich przygniecionych elementami żurawia poniosło śmierć. Na miejscu pracują służby.

Dzisiaj ok. godz. 9.00 dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie budowy bloków mieszkalnych przy ul. Domagały. Według zgłoszenia, w wyniku porywistego  wiatru doszło do przewrócenia się 30-metrowego żurawia budowlanego. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe (Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i Policja), które zabezpieczyły teren oraz udzieliły poszkodowanym niezbędnej pomocy. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało czterech pracujących na budowie mężczyzn, którzy zostali zabrani przez pogotowie ratunkowe.  Niestety życia dwóch poszkodowanych (w wieku 23 i 64 lat) nie udało się uratować.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z prokuratorem prowadząc  oględziny, analizując dokumentację budowy  i przesłuchując świadków.  Na obecnym etapie śledczy nie formują wniosków  czy na budowie zastosowano się do wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa.  Sprawę badają także przedstawiciele  Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego i Państwowej Inspekcji Pracy.

Z wstępnych ustaleń wynika, że żuraw nie był użytkowany podczas tego zdarzenia  i żadna z osób nie znajdowała się w kabinie, ani na konstrukcji urządzenia dźwigu. Podczas podmuchu wiatru ramię dźwigu oderwało się a  podstawa uderzyła o dach i ścianę budowanego bloku. Dwóch robotników zostało przygniecionych przez elementy żurawia, z których jeden wykonywał prace na dachu budynku natomiast drugi pracował w pobliżu dźwigu – obaj mężczyźni później zmarli pomimo walki ratowników i lekarzy o ich życie.

KMP w Krakowie

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale