Strona głównaAktualnościNowa organizacja ruchu na węźle Grębałów

Nowa organizacja ruchu na węźle Grębałów

We wtorek 2 czerwca na rondzie na węźle Grębałów zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. GDDKiA w Krakowie uruchomi sygnalizację świetlną i udostępni kierowcom rozwiązania możliwe na obecnym etapie budowy.


Kierowców korzystających z węzła Grębałów czekają zmiany w organizacji ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie zapowiedziała, że we wtorek 2 czerwca uruchomi światła na rondzie i wprowadzi nowy układ przejazdu.

Największe zmiany odczują kierowcy jadący ul. Kocmyrzowską od strony Krakowa. Na rondo będą wjeżdżać trzema pasami. Lewy pas poprowadzi w kierunku Wzgórz Krzesławickich i Mistrzejowic przez ul. Łowińskiego, środkowy w stronę Kombinatu, a prawy w kierunku trasy S7.

Od strony Proszowic ruch ul. Kocmyrzowską będzie odbywał się jednym pasem. Kierowcy pojadą nim w kierunku Mistrzejowic, Krakowa, S7 oraz Kombinatu.

Nowe zasady obejmą także ul. Łowińskiego. Od strony Kombinatu kierowcy będą mieć do dyspozycji dwa pasy: lewy w kierunku Mistrzejowic, Krakowa i S7 oraz prawy prowadzący w stronę Wzgórz Krzesławickich. Od strony Mistrzejowic ruch zostanie poprowadzony jednym pasem w kierunku Krakowa, S7, Kombinatu i Wzgórz Krzesławickich.

Zmiany dotyczą również kierowców wjeżdżających na rondo trasą S7 od strony Bieżanowa. Będą oni korzystać z dwóch pasów. Lewy umożliwi jazdę w kierunku Wzgórz Krzesławickich, Mistrzejowic i Krakowa, natomiast prawy w stronę Wzgórz Krzesławickich oraz Kombinatu.

Nowa organizacja ruchu obejmie też ul. Kocmyrzowską na odcinku od S7 do ul. Bukszpanowej. Kierowcom zostaną tam udostępnione oba pasy ruchu, a sygnalizacja świetlna zostanie włączona na czterech skrzyżowaniach: ul. Poległych w Krzesławicach/Darwina, ul. Jarzębiny, ul. Architektów oraz przy wjeździe do Cmentarza.

GDDKiA wskazuje, że na tym etapie budowy wprowadza możliwe obecnie ułatwienia. Dodatkowy pas dla jadących ul. Kocmyrzowską od strony Krakowa ma pozwolić na rozdzielenie ruchu w kierunku Wzgórz i Kombinatu. Dwoma pasami na rondo wjadą również kierowcy poruszający się S7 od strony Bieżanowa oraz od strony Kombinatu.

Po zakończeniu wszystkich prac związanych z budową węzła i trasy S7 kierowcy mają korzystać na rondzie z dwóch, a miejscami nawet trzech pasów. Ruch z ul. Kocmyrzowskiej w stronę Krakowa i Proszowic ma być docelowo prowadzony po rondzie dwoma pasami.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

kopalnia_wieliczka

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale