Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościOd poniedziałku zmiany w kursowaniu pociągów z Krakowa do Wieliczki

Od poniedziałku zmiany w kursowaniu pociągów z Krakowa do Wieliczki

Koleje Małopolskie poinformowały o planowanych zmianach w kursowaniu pociągów z Krakowa do Wieliczki już od najbliższego poniedziałki 21 listopada. Zmiany mają planowo obowiązywać przez dwa tygodnie, do 5 grudnia. Poniżej zamieszczamy pełny komunikat.


W ramach finalizacji etapu prac modernizacyjnych na obszarze krakowskiego węzła kolejowego na liniach 91 i 629 w postaci przebudowy południowej głowicy stacji Kraków Płaszów, w dniach 21 XI – 5 XII 2022 r. wstrzymany zostanie ruch pociągów po linii kolejowej nr 629 pomiędzy stacjami Kraków Płaszów a Kraków Bieżanów. Efektem realizowanych w tym okresie prac będzie pełna przejezdność stacji Kraków Płaszów oraz możliwość jazdy po 3 czynnych torach w kierunku Tarnowa i Wieliczki.

W związku z wprowadzoną przerwą w ruchu, wszystkie pociągi SKA1 na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia będą obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową. Przyjęta organizacja ruchu będzie analogiczna do tej realizowanej na tym odcinku przed rokiem:

• zostaną uruchomione dwa rodzaje kursów ZKA – obsługujące wszystkie stacje i przystanki pośrednie dotychczas obsługiwane przez pociąg (z wyjątkiem przystanku Wieliczka Bogucice) oraz szybkie kursy bezpośrednie z Wieliczki do Krakowa Głównego,

• kursy obsługujące wszystkie stacje i przystanki będą kursować przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut,

• kursy „szybkie” będą kursować w szczytach przewozowych (5:45 – 9:15, 14:45 – 19:15) z częstotliwością co 15 minut, natomiast w pozostałej części dnia co 30 minut.

W dniu 21 XI 2022 r. pociągi będą kursować do ok. 21:00. Ostatnim planowo kursującym pociągiem będzie:

• w kierunku Wieliczki 33262/3 relacji Kraków Lotnisko (o. 20:15) – Kraków Główny (o. 20:40) – Wieliczka Rynek-Kopalnia (p. 21:05);

• w kierunku stacji Kraków Lotnisko 33370/1 relacji Wieliczka Rynek-Kopalnia (o. 21:13) – Kraków Główny (o. 21:41) – Kraków Lotnisko (p. 21:58).

Późniejsze pociągi zostaną skrócone do relacji Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Kraków Lotnisko.

Na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa, począwszy od kursu:

• SKA1 BUS (kurs zwykły) relacji Kraków Główny (o. 21:40) – Wieliczka Rynek-Kopalnia (p. 22:34);

• SKA1P BUS (kurs „szybki”) relacji Kraków Główny (o. 21:45) – Wieliczka Rynek-Kopalnia (p. 22:25);

• SKA1 BUS (kurs zwykły) relacji Wieliczka Rynek-Kopalnia (o. 22:10) – Kraków Główny (p. 23:04);

• SKA1P BUS (kurs „szybki”) relacji Wieliczka Rynek-Kopalnia (o. 22:15) – Kraków Główny (p. 22:55).

W dniach 22 XI – 5 XII 2022 r. komunikacja zastępcza na odcinku Wieliczka – Kraków Główny będzie obowiązywać całodobowo, natomiast pociągi do i z stacji Kraków Lotnisko będą kursować w relacji skróconej do i z stacji Kraków Główny.

Dodatkowo, dla zapewnienia obsługi przystanku kolejowego Wieliczka Bogucice, bilety kolejowe wydane do stacji Wieliczka Bogucice, Wieliczka Park i Wieliczka Rynek-Kopalnia będą w tym okresie honorowane w autobusach Wielickiej Spółki Transportowej linii G1 na odcinku Wieliczka Centrum – Długa 1. Szczegółowy rozkład jazdy linii G1 dostępny jest na stronie przewoźnika: https://wst.info.pl/.

Szczegółowy rozkład jazdy na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia: zobacz TUTAJ.

Szczegółowy rozkład jazdy na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko: zobacz TUTAJ.

Od 6 XII do 10 XII przywrócone będzie kursowanie pociągów SKA1 zgodnie z rozkładem jazdy: zobacz TUTAJ.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale