Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPiraci komputerowi zatrzymani przez krakowskich policjantów

Piraci komputerowi zatrzymani przez krakowskich policjantów

W niedzielę 8 października Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzili działania na jednym z krakowskich targowisk gdzie według informacji jakie posiadali miał być prowadzony handel nielegalnym oprogramowaniem komputerowym.


Podczas tych działań, funkcjonariusze interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało handlowali płytami z nielegalnym oprogramowaniem. Zarówno 38-latek jak i jego 42-letni kolega zostali zatrzymani, a nielegalny towar zabezpieczony. Policjanci przeszukali również mieszkania zatrzymanych mężczyzn.

Jak informuje krakowska policja: W mieszkaniu 42-latka kryminalni ujawnili m.in. kilka twardych dysków, pendrive oraz gotówkę w kwocie ponad 12 tysięcy złotych. W mieszkaniu młodszego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli natomiast kilkadziesiąt nośników optycznych oraz kilka twardych dysków. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1700 nielegalnych płyt dvd zawierających filmy, gry oraz programy komputerowe. Wstępnie straty producentów i właścicieli praw autorskich wycenione zostały na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych. Za nielegalną działalność mężczyznom może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale