Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPlenerowy Dzień Otwarty AGH – gra terenowa, zagadki kryminalistyczne, przejazdy bolidów

Plenerowy Dzień Otwarty AGH – gra terenowa, zagadki kryminalistyczne, przejazdy bolidów

19 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie. Odwiedzający będą mogli z bliska przyjrzeć się nauce
i badaniom studentów w ponad 50 laboratoriach, w tym m.in. w pracowni mikrograwitacji, VR, wysokich napięć, robotów mobilnych czy ogniw paliwowych. W tym roku na odwiedzających czeka także możliwość zwiedzenia pokoi w Miasteczku Studenckim AGH oraz wielofunkcyjnej hali sportowej.

Program Dnia Otwartego wypełniony jest prezentacjami kół naukowych, organizacji działających na co dzień w AGH i popularnonaukowymi wykładami. Wśród nich m.in. warsztaty dla przyszłych pracowników laboratoriów kryminalistycznych, badanie chemicznego składu pobranych materiałów czy analiza dzieł sztuki i zabytków.

W trakcie wydarzenia odwiedzający kampus AGH będą mogli porozmawiać ze studentami, wykładowcami, pracownikami uczelni, którzy przedstawią każdy
z wydziałów, przybliżą perspektywy wymian i stypendiów studenckich czy omówią możliwości wsparcia finansowego udzielanego studentom.

Dzień Otwarty AGH to doskonała okazja, aby tegoroczni maturzyści poznali szczegółowe warunki rekrutacji oraz kierunki kształcenia. Dodatkowo, w trakcie wydarzenia z ofertą będą mogły zapoznać się osoby już studiujące, ale planujące zmianę kierunku czy uczelni.

*** W ofercie AGH od zeszłego roku dostępne są dla absolwentów studiów licencjackich studia II stopnia, których ukończenie prowadzi do otrzymania stopnia magistra inżyniera. Nowość w ofercie otwiera ścieżkę kształcenia przede wszystkim dla osób, które bez studiów inżynierskich chciałaby móc kontynuować kształcenie na studiach technicznych. Z taką możliwością wychodzą do kandydatów wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej; Inżynierii Mechanicznej i Robotyki; Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Metali
i Informatyki Przemysłowej.

Nowości w ofercie

Dzień otwarty AGH będzie także okazją dla tegorocznych maturzystów, aby dokładnie poznać bogatą ofertę ponad 70 różnych kierunków na studiach pierwszego stopnia w AGH. W tym roku uczelnia proponuje następujące nowości na pierwszym stopniu studiów:

  • Informatyka Medyczna, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki
    i Inżynierii Biomedyczne
  • Komputerowo Wspomagana Inżynieria Materiałów Budowlanych, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramik,

Szczegółowe informacje dotyczące oferty dostępne są na stronie: rekrutacja.agh.edu.pl

Wsparcia osób z niepełnosprawnościami

Do udziału w wydarzeniu zachęcane są także osoby niepełnosprawne. Dział Dostępności AGH zapewni zainteresowanym wsparcie asystenta lub tłumacza języka migowego.

Koła naukowe AGH

W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego o swoich największych sukcesach opowie łącznie kilkadziesiąt kół. Maturzyści będą mogli poznać studentów, którzy są twórcami m.in. łodzi solarnych (AGH Solar Boat), dronów przeznaczonych do transportu (AGH Drone Engineering), turbin wiatrowych (Eko Energia AGH), protez (AGH Rapid Prototyping) czy eksperymentów w analogowych misjach kosmicznych (AstroBio AGH). W trakcie Plenerowego Dnia Otwartego odbędą się także specjalne pokazy bolidu zbudowanego przez zespół AGH Racing oraz motocyklu stworzonego przez studentów z koła naukowego E-Moto AGH.

Laboratoria AGH

W AGH działa łącznie ponad 800 laboratoriów. Na 16 wydziałach oraz
w jednostkach pozawydziałowych naukowcy pracują na co dzień z unikatową, często w skali kraju czy Europy, aparaturą. W trakcie Dnia Otwartego uczestnicy będą mogli zwiedzić pracownie, w których na co dzień prowadzone są zaawansowane prace badawcze, w tym m.in.:

  • Międzynarodowe Centrum Mikroskopii Elektronowej dla Inżynierii Materiałowej z jednym z najpotężniejszych na świecie mikroskopów elektronowych analitycznych Titan Cubed;
  • Laboratorium zastosowań AI w medycznej diagnostyce obrazowej;
  • Laboratorium sieci komputerowych i cyberbezpieczeństwa;
  • Laboratorium bioenergetyki i biofizyki molekularnej

Rekrutacja krok po kroku

Na uczestników czekają także pracownicy Centrum Rekrutacji, którzy przedstawią ofertę kształcenia, wyjaśnią zasady rekrutacji (także w języku ukraińskim) oraz odpowiedzą na pytania maturzystów związane np. z wymaganą dokumentacją czy kwalifikacją na studia.

Bonus dla najlepszych

Najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści. W ramach programu „Prymusi AGH” uczelnia oferuje najlepszym maturzystom oraz laureatom olimpiad m.in. dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia, w tym kursy, szkolenia, tutoring lub bezpłatne miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego. Dla najlepszych maturzystów miejsce w domu studenckim może być przez pierwszy rok studiów bezpłatne.

Staże, praktyki, praca

Na uczestników Dnia Otwartego czekają również pracownicy Centrum Karier, którzy przybliżą możliwości rozwoju zawodowego już na etapie studiów, opowiedzą
o sposobach poszukiwania pracy, interesujących praktyk i staży zawodowych.

Największy studencki kampus w Polsce – Miasteczko Studenckie AGH – możliwość zwiedzania

Miasteczko Studenckie AGH wraz z klubami studenckimi i bazą sportowo‑rekreacyjną stanowią największe tego typu osiedle akademickie w Polsce. 20 domów studenckich, oferujących ponad 7500 miejsc, zapewnia studentom komfortowe warunki do nauki oraz spędzania wolnego czasu. W trakcie Dnia Otwartego uczestnicy będą mogli zwiedzić akademiki oraz halę sportową AGH, która oddana do użytku kilka miesięcy temu służy m.in. studentom zrzeszonym w sekcjach sportowych AZS AGH, w tym pierwszoligowym zespołom siatkarzy, koszykarzy i piłkarzy ręcznych.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego AGH dostępne są
w wydarzeniu. Dzień Otwarty rozpoczyna się o godzinie 9:00 przy ul. Reymonta 7. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani, w tym przede wszystkim uczniowie i kandydaci na studia.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale