Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPobili na śmierć 48-latka w rejonie mostu Grunwaldzkiego

Pobili na śmierć 48-latka w rejonie mostu Grunwaldzkiego

Krakowscy policjanci otrzymali 16 kwietnia zgłoszenie z którego wynikało, że w pustostanie w pobliżu mostu Grunwaldzkiego doszło do zgonu mężczyzny. Już według wstępnych oględzin miejsca zdarzenia policjanci wiedzieli, ze do zgonu 48-latka przyczyniły się osoby trzecie.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie i Komisariatu Policji V w Krakowie. Okazało się, że tego dnia między poszkodowanym a jego znajomymi doszło do awantury, a co za tym idzie do bójki podczas której 48-latek został pobity na śmierć.

Jak informuje krakowska policja: Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili personalia osób, które przebywały podczas zdarzenia w pustostanie.  Jeszcze tego samego dnia, ustalili miejsce przebywania sprawców. Jeden z nich został zatrzymany na terenie Podgórza, drugi  natomiast w budynku, w którym doszło do pobicia. Zatrzymanymi okazali się 43-latek oraz 45-latek, którzy również byli osobami bezdomnymi. Następnego dnia, w trakcie przesłuchania obaj przyznali się do winy. Po wykonanych policyjnych czynnościach usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat pobawienia wolności. 17 kwietnia br. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale