Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPodsumowanie meczu: AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork

Podsumowanie meczu: AZS AGH Kraków – Mickiewicz Kluczbork

W sobotę 22.01 odbył się mecz 19. kolejki Tauron 1. Ligi w którym AZS AGH Kraków, podejmował na własnym terenie zespół Mickiewicza Kluczbork. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 (25:21, 25:27, 25:20, 25:20) na korzyść gości, a zawodnikiem spotkania został wybrany Artur Pasiński.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany, przez długi czas żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Po raz pierwszy trzy oczka przewagi zapewnili sobie Akademicy, za sprawą udanego ataku Kajetana Tokajuka, który doprowadził do wyniku 14:11. Zawodnicy z Krakowa natychmiast poszli za ciosem i powiększyli dystans do rywali o kolejne dwa punkty. Goście szybko jednak zniwelowali przewagę drużyny z Krakowa i doprowadzili do remisu 18:18. Akademicy jednak szybko wrócili na wysokie prowadzenie i ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:21.

W drugiego seta lepiej weszli goście, którzy szybko zapewnili sobie czteropunktowe prowadzenie, przy wyniku 4:8. Podopieczni Andrzeja Kubackiego doprowadzili jednak do wyrównania 12:12, a następnie wyszli nawet na prowadzenie 15:14. Przez dalszą część drugiej partii gra była bardzo wyrównana. W końcówce więcej zimnej krwi mieli zawodnicy z Kluczborka, którzy wygrali na przewagi 27:25.

Trzeciego seta ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy Mickiewicza, którzy tak jak w poprzedniej partii szybko wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie, doprowadzając do stanu 7:3. Goście powoli powiększali prowadzenie, które wynosiło nawet 6 oczek, przy rezultacie 11:17. Mimo, że Akademikom kilkukrotnie udawało się zmniejszyć przewagę rywali do trzech punktów, to zawodnicy z Kluczborka kontrolowali sytuację na boisku, dzięki czemu wygrali kolejną partię.

Odwrotnie niż w poprzednich dwóch setach, czwartą partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Goście szybko doprowadzili jednak do wyrównania 10:10. Następnie na hali przy Piastowskiej mogliśmy oglądać wyrównaną walkę, w której żadna z drużyn nie górowała wyraźnie nad rywalem. Gdy set zbliżał się do końca, goście zaczęli powiększać przewagę nad Akademikami, dzięki temu przy pierwszej piłce meczowej mieli aż pięć punktów przewagi nad zawodnikami AZS-u. Zawodnikom z Kluczborka udało się zakończyć spotkanie drugą piłką meczową.

Autor: Piotr Mróz

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale