Quantcast
środa, 19 czerwca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPolicjanci z Komendy Miejskiej w Krakowie edukują dzieci i seniorów

Policjanci z Komendy Miejskiej w Krakowie edukują dzieci i seniorów

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotykają się zarówno z dziećmi w przedszkolach jak i z seniorami, aby edukować jak zadbać o siebie i swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.


W minionym tygodniu policjanci zawitali do w Samorządowego Przedszkola nr 104 na os. Hutniczym, Przedszkola „Healthy Kids” przy ul. Łokietka oraz do Centrum Aktywności Seniora przy ul. Borsuczej i przy ul. Zapolskiej w Krakowie. Ci najmłodsi dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię na wyznaczonych do tego celu przejściach dla pieszych, jak prawidłowo nosić odblaski i dlaczego są one tak ważne zwłaszcza po zmroku.

Seniorzy usłyszeli jakie są najczęstsze przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych. Policjanci omówili również z nimi nowe przepisy co spotkało się ze szczególnym zainteresowaniem uczestników spotkania. Ważną kwestią było też przypomnienie o wpływie leków na prowadzenie pojazdów. Funkcjonariusze apelowali o stosowanie się do wskazań znajdujących się na ulotkach, zwracając jednocześnie uwagę, że medykamenty mogą zaburzać percepcję kierowcy, a to z kolei może być przyczyną zdarzeń drogowych.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale