Quantcast
niedziela, 21 kwietnia, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPolicjanci zapewniają bezpieczeństwo przybywającym obywatelom Ukrainy oraz pasażerom w rejonie Dworca Głównego...

Policjanci zapewniają bezpieczeństwo przybywającym obywatelom Ukrainy oraz pasażerom w rejonie Dworca Głównego w Krakowie

Do Krakowa coraz liczniej napływają obywatele Ukrainy, uciekający ze swojego kraju ogarniętego działaniami wojennymi. Policjanci pełniący służbę na terenie dworca kolejowego i autobusowego pomagają przyjezdnym i dbają o ich bezpieczeństwo.

Obywatele Ukrainy w związku z trwającymi w ich państwie działaniami zbrojnymi, w obawie o życie własne i bliskich, uciekają ze swojej ojczyzny, by znaleźć schronienie między innymi w Polsce.

Na krakowski Dworzec Główny codziennie przybywają pociągi i autobusy spod granicy polsko – ukraińskiej, z których wysiadają kobiety, dzieci i osoby starsze, wymagające pomocy. Sytuacja jest niezwykle trudna, uchodźcy czują się zagubieni w obcym miejscu, a dodatkowym problemem jest bariera językowa. Zarówno służby, jak i wolontariusze robią wszystko, by pomóc obywatelom Ukrainy, którzy po wcześniejszym zarejestrowaniu w punkcie recepcyjnym mogą uzyskać zakwaterowanie i wyżywienie.

Krakowscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z komend powiatowych dbają o bezpieczeństwo zarówno przybywających obywateli Ukrainy, jak i innych pasażerów. Funkcjonariusze patrolują rejon dworca kolejowego i autobusowego, służąc pomocą podczas wysiadania osób z pociągów i autobusów, wskazują drogę do specjalnie przygotowanych punktów obsługi oraz udzielają niezbędnych informacji.

Policja małopolska

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale