Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPonad 300 dzieci na niezwykłej lekcji wychowania fizycznego Moniki Pyrek w Zielonkach

Ponad 300 dzieci na niezwykłej lekcji wychowania fizycznego Moniki Pyrek w Zielonkach

Kolejny raz ponad trzystu uczniów doskonale bawiło się na niezwykłej lekcji wychowania fizycznego zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. W małopolskich Zielonkach odbyła się druga odsłona jesiennej edycji akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF”.


Gościem specjalnym zajęć była Wioletta Frankiewicz, znakomita polska biegaczka, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. – To fantastyczny pomysł, by zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Gdy widziałam ich radość na kolejnych stacjach, a wszystkie są bardzo ciekawe i atrakcyjne, to byłam pewna, że chciałyby mieć takie lekcje codziennie. Widać było, że to dla nich fantastyczna przygoda – mówiła Frankiewicz. Razem z uczniami ćwiczył też stały uczestnik akcji Damian Zieliński, wybitny polski kolarz torowy, trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw Europy.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8, a podczas zajęć młodzież ma okazję korzystać z wielu urządzeń do ćwiczeń, które w ciekawy sposób wykorzystują technologię. Uczestnicy lekcji ćwiczą m.in. swój refleks, jazdę na rowerze i jazdę na nartach z użyciem symulatorów, wspinaczkę na mobilnej ściance, wioślarstwo na ergometrze, a także przeciągają linę przy pomocy specjalnego urządzenia.

Tym razem nasze zajęcia zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej w Zielonkach, ale tak naprawdę przyjechaliśmy na zaproszenie uczniów ze szkoły w Bibicach. To mała szkoła, której uczniowie od wielu lat biorą udział we wszystkich naszych fundacyjnych wyzwaniach, konkursach i projektach, a wygrali konkurs #wyzwaniekibicowanie, który organizowaliśmy przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Brali również udział w naszej lekcji WF online, a teraz wreszcie mogliśmy poznać się i razem poćwiczyć. Sala gimnastyczna w tej szkole jest jednak za mała, dlatego spotkaliśmy się w większej hali w pobliskich Zielonkach – mówiła Monika Pyrek.

Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – dodała Pyrek. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez miasta i gminy goszczące lekcje. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka SsangYong.

Inicjatorką zajęć w tym miejscu była Magdalena Koperska, nauczycielka wychowania fizycznego ze szkoły w Bibicach. – Bardzo dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia. Jestem zachwycona, że wreszcie udało nam się tu ściągnąć ekipę Fundacji Moniki Pyrek i razem mogliśmy bawić się sportem – mówiła nauczycielka.

Również dzieci były bardzo zadowolone. – Było naprawdę świetnie. Myślę, że nauczyłam się więcej, niż mi się wydawało, że mogę. Poznałam kilka nowych dyscyplin sportu i świetnie się bawiłam. Co mi się najbardziej podobało? Bieg sprinterski i fakt, że mogłam poćwiczyć z panią Moniką Pyrek – powiedziała Wiktoria z klasy VII ze SP w Babicach.

Na jesiennej trasie „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” jest osiem miejscowości w czterech województwach – oprócz Myślenic i Zielonkach w Małopolsce także Czerwionka-Leszczyny na Śląsku, Prudnik, Głubczyce i Kędzierzyn-Koźle na Opolszczyźnie oraz Kołobrzeg i Karlino w Zachodniopomorskiem.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale