Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPoszukiwane nastolatki odnalezione w rejonie Ruczaju

Poszukiwane nastolatki odnalezione w rejonie Ruczaju

W środę 15 lutego 13-latka oraz jej o rok starsza koleżanka wyszły ze szkoły przy ulicy Mazowieckiej w Krakowie i ślad po nich zaginął, nie wróciły one do swoich domów. Kilkuset policjantów oraz funkcjonariuszy innych służb przeprowadzili zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą. Nastolatki odnaleziono dzień później, 16 lutego na jednej ze stacji benzynowych w pobliżu Ruczaju.


Po tym jak nastolatki nie wróciły do domu, zaniepokojeni rodzice zgłosili to na IV Komisariacie Policji w Krakowie. Jedna z zaginionych miała znajdować się w kryzysie emocjonalnym, co budziło uzasadniony niepokój wśród policjantów. W akcji poszukiwania nastolatek uczestniczyło kilkuset policjantów, w tym funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji, z Komendy Miejskiej Policji, krakowskich komisariatów, pluton alarmowy z Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie oraz przewodnicy z psami służbowymi. Z Komendy Głównej Policji przyjechała do Krakowa wyspecjalizowana grupa z psami szkolonymi do poszukiwania osób.

Jak informuje krakowska policja – Nieprzerwanie przez kilkanaście godzin zarówno policjanci oraz strażacy sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie mogły przebywać dziewczynki. Za sprawą policyjnych i strażackich dronów poszukiwania odbywały się również z powietrza. Przygotowane i szeroko rozpowszechnione zostały komunikaty o zaginięciu dziewczynek, które trafiły m.in. na policyjne strony internetowe, serwisy społecznościowe oraz do przedstawicieli mediów. Poszukiwacze z Komisariatu Policji IV w Krakowie rozmawiali z rodzinami, znajomymi nastolatek, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu z trasy, po której mogły się poruszać dziewczynki oraz na bieżąco sprawdzali i weryfikowali wszystkie informacje, które do nich docierały.

Wczoraj dyżurny policji otrzymał zawiadomienie, że zaginione dziewczyny prawdopodobnie są na stacji benzynowej w pobliżu Ruczaju. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Krakowie oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze potwierdzili, że to zaginiona 13 i 14-latka. Nastolatki były pod opieką funkcjonariuszy do momentu kiedy zostały one przekazane opiekunom.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale