Quantcast
sobota, 18 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPoznaliśmy zwycięzców wojewódzkich finałów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Poznaliśmy zwycięzców wojewódzkich finałów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców. Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U10 oraz U12) już w czerwcu będą reprezentować województwo małopolskie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia.

W dniach 23-24 maja na boiskach Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie rywalizowały największe piłkarskie talenty z całego województwa, które wcześniej przebrnęły przez etap gminny i powiatowy. Rozgrywkom utalentowanej młodzieży towarzyszyła słoneczna pogoda i wsparcie ze strony kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na tegorocznych finałach.

Emocje do samego końca

Tegoroczne zmagania o miejsce w finale ogólnopolskim były niezwykle zacięte, a w niektórych kategoriach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze bramki i indywidualne popisy młodych zawodników. Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny: UKS Staszkówka-Jelna (U8), AZS UJ Kraków (U10) oraz Respekt Myślenice (U12).

– Celem naszych treningów jest edukacja przez sport. Na każdych zajęciach i w każdym meczu staramy się budować w dziewczynkach jak największą pewność siebie, dlatego zachęcamy do odważnej gry, próbowania dryblingów i podejmowania ryzyka. To co szczególnie cieszy, to rosnące zainteresowanie piłką nożną wśród dziewczyn. Jeszcze kilka lat temu były to pojedyncze osoby, a z każdym rokiem chętnych do gry przybywa. Dzięki temu mamy dziś mocny, wyrównany skład, w którym każda piłkarka wnosi do zespołu dużą wartość, a na sukces pracuje cała drużyna. Z tego miejsca chciałbym podkreślić wspaniałą pracę wielu osób, których na co dzień nie widać przy linii i na boisku – rodziców, prezesa naszej drużyny i każdego kto przykłada cegiełkę do spełniania dziecięcych marzeń – mówi Kamil Mistarz, trener Respektu Myślenice, zwycięskiej drużyny w kategorii U12 dziewcząt.

Wśród chłopców zwyciężyli: KS Zakopane (U8), Aserek Team Gorlice (U10) iSP2 Zakopane (U12).

– Sukces, który udało nam się osiągnąć to efekt 5 lat pracy. Jako zespół jesteśmy bardzo zżyci i wspólnie z dziećmi oraz ich rodzicami tworzymy jedną, wielką rodzinę, która wzajemnie wspiera się i motywuje do dalszych działań. Wyniki sportowe są jednak tylko pozytywnym dodatkiem do wspaniałej przygody i radości z gry, która towarzyszy nam przy każdym spotkaniu z piłką. Wygrana finału wojewódzkiego już jest dla nas spełnieniem marzeń. W Warszawie zagramy bez presji, chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać góralski charakter. Przede wszystkim jedziemy tam jednak po dobrą zabawę i piękne wspomnienia – podkreśla Adam Gubała, trener drużyny SP2 Zakopane, która była najlepsza w kategorii U12 chłopców.

Kierunek PGE Narodowy

Wyłonieni właśnie reprezentanci Małopolski w czerwcu pojadą do Warszawy, by na Stadionie Hutnika walczyć ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. Tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark,
a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami finałów w województwie małopolskim były firmy Lobo i Galicja.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Szczegółowe informacje o trwających rozgrywkach znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale