Quantcast
wtorek, 28 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPracownicy MPK w Krakowie otrzymali nagrody i listy gratulacyjne

Pracownicy MPK w Krakowie otrzymali nagrody i listy gratulacyjne

23 kierowców i motorniczych oraz jeden inspektor ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie zostało wyróżnionych podczas spotkania, które odbyło się w środę, 4października w siedzibie krakowskiego przewoźnika. Trafiły do nich listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za ich postawę i udzieloną pomoc innym osobom.


Postawę pracowników MPK docenił Jacek Majchrowski Prezydent Krakowa,  Komendant Miejski Policji w Krakowie, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Wrażliwość na los drugiego człowieka to cecha chwalebna, a umiejętność podejmowania szybkich decyzji o konieczności udzielania pomocy potrzebującym jest godna naśladowania – napisał w swoim liście gratulacyjnym do pracowników MPK Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Za godną naśladowania postawę dziękował pracownikom Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Od wielu lat nagradzamy pracowników, którzy poza swoimi podstawowymi obowiązkami wykazują się odwagą, wrażliwością i empatią niosąc pomoc tym, którzy jej potrzebują. W ostatnich siedmiu latach nagrodziliśmy już za to prawie 200 kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu– powiedział  Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Uczestnikom spotkania gratulował także nadkom. Łukasz Stankiewicz, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Przez ostatnich pięć lat dziękowaliśmy już ponad stu pracownikom Przedsiębiorstwa. Kierowcy, motorniczowie i inspektorzy ruchu wiele razy pomagali policjantom w poszukiwaniach zaginionych, zatrzymaniach sprawców przestępstw i wykroczeń, a także w ich zapobieganiu. To dla nas duże, nieocenione wsparcie, które sprawia, że w Krakowie jest bezpieczniej – powiedział nadkom. Łukasz Stankiewicz, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Odwagę pracowników MPK i ich profesjonalizm doceniła także Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Bardzo często życie, zdrowie i dalsze losy chorego zależą od tego, co wydarzy się podczas tych kilku minut, jakie mijają do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Dlatego tak ważne są działania podejmowane przez świadków na miejscu zdarzenia, a także jak najszybsze wezwanie służb ratunkowych. Warto więc wyróżnić tych pracowników krakowskiego MPK, którzy nie pozostali obojętni i postąpili właściwie, widząc osoby, które uległy wypadkowi czy potrzebowały pomocy – podkreśliła podczas spotkania Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Jednemu z kierowców MPK, który błyskawicznie zareagował i pomógł ugasić płonący samochód gratulował także Andrzej Nowak, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.

Listy gratulacyjne trafiły do:

  • pracowników, którzy zaopiekowali się osobami zaginionymi i pomogli w ich odnalezieniu: Piotr Bubak, Witold Górka, Piotr Jurkowski, Marek Karaś, Adam Korman, Tomasz Łach, Bożena Majerczyk, Edyta Małaczek, Mariusz Perlik, Adam Podsiadło, Paweł Sobala, Andrzej Szaran
  • pracowników, którzy udzielali pierwszej pomocy i pomagali osobom chorym i rannym: Przemysław Bruzda, Zbigniew Dulba, Krzysztof Kacała, Krzysztof Kuciel, Piotr Polak, Dorota Sanocka, Piotr Siemczonek, Agata Żurek.
  • motorniczej, która zareagowała na niewłaściwe zachowanie mężczyzny wobec innych pasażerów: Magdalena Pruchnicka 
  • kierowcy, który wykazał się wielką spostrzegawczością i ostrzegł pieszych na pasach narażonych na potrącenie przez samochód: Artur Opaliński
  • kierowcy, który pomógł ugasić płonący samochód: Robert Przybyłek
  • kierowcy, który uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu: Kamil Kania

Podczas tego samego spotkania już po raz 15. były wręczane także nagrody i odznaki „Lidera Jakości”. Podobnie jak w poprzednich latach trafiły one do kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu, którzy przez cały rok wzorowo wywiązywali się ze swoich obowiązków, nie mieli kolizji i wypadków, a na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Te odznaki, to spore wyróżnienie, bo otrzymuje je tylko jeden pracownik z danej zajezdni, w której pracuje kilkaset osób. Warto podkreślić, że w tym roku te wyróżnienia trafiły do dwóch kobiet, które okazały się najlepszymi spośród wszystkich motorniczych pracujących w MPK SA w Krakowie.

W tym roku odznaki „Lidera Jakości” otrzymali: Urszula Górszczak (zajezdnia tramwajowa Podgórze), Stefan Lejca (zajezdnia autobusowa Płaszów), Artur Nowak (inspektor ruchu MPK), Małgorzata Szczupak (zajezdnia tramwajowa Nowa Huta), Marcin Toporski (zajezdnia autobusowa Wola Duchacka) i Dariusz Zysek (zajezdnia autobusowa Bieńczyce).

Nominowani do tej nagrody byli także: Zbigniew Chyla, Piotr Kaleta, Maciej Kuś, Ewa Marzec, Małgorzata Tataruch i Adrian Witek.

Do tej pory odznaki „Lidera Jakości” odebrało już ponad 100 pracowników MPK SA w Krakowie.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale