Quantcast
wtorek, 23 lipca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPracownicy MPK w Krakowie otrzymali nagrody i listy gratulacyjne

Pracownicy MPK w Krakowie otrzymali nagrody i listy gratulacyjne

Prawie 50 pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie zostało nagrodzonych podczas spotkania, które odbyło się w piątek, 30 września. Listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe odebrali kierowcy, motorniczowie, pracownicy warsztatu i utrzymania tras oraz inspektorzy ruchu, którzy w czasie pracy m.in. udzielili pierwszej pomocy, zaangażowali się w pomoc w odnalezienie osób zaginionych, wykazywali się odwagą i pomagali ofiarom napadów, a także reagowali na wandalizm.


Za swoją postawę otrzymali podziękowanie od Jacka Majchrowskiego Prezydenta Krakowa, inspektora Zbigniewa Nowaka Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, Marka Maślerza, zastępcy dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Krzysztofa Sułko, przedstawiciela Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Prezydent Krakowa szczególną uwagę zwrócił na empatię i profesjonalizm pracowników MPK SA.

Wszyscy, którzy zostali zaproszeni na tę uroczystość wykonują swoje obowiązki w sposób dalece wykraczający poza standardowy zakres obowiązków pracowników MPK. W ciągu ostatnich miesięcy każdy ze zgromadzonych, wykazując się profesjonalizmem, empatią, a także bohaterstwem podjął się niesienia pomocy potrzebującym i poszkodowanym, likwidowaniem zagrożeń czy ratowaniem życia i zdrowia. To postawa godna najwyższego szacunku. Proszę wszystkich dzisiejszych nagrodzonych o przyjęcie moich serdecznych gratulacji oraz wyrazów uznania za wyjątkowo skuteczną reakcję w obliczu niecodziennej sytuacji, z jaką zmierzyli się Państwo w trakcie pracy – powiedział podczas spotkania Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Za godną naśladowania postawę dziękował pracownikom Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Spotkania z pracownikami MPK SA, podczas których przyznawane są nagrody za ich zachowanie w stosunku do osób w potrzebie, odbywają się każdego roku. W ostatnich sześciu latach nagrodziliśmy prawie 140 kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu. Przekazując moje gratulacje i podziękowania, a także wręczając nagrody finansowe chciałbym podkreślić fakt, który wiele mówi o empatii i odwadze naszych pracowników. To często oni są jedynymi osobami, które reagują i pomagają pasażerom w różnego rodzaju zagrożeniach. Za to należą im się wielkie wyrazy uznania – podkreślił Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Uczestnikom spotkania gratulował Komendant Miejski Policji w Krakowie.

Przez pięć ostatnich lat aż 70 pracowników MPK SA w Krakowie otrzymało podziękowania ze strony Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Ja i moi poprzednicy dziękowaliśmy za zatrzymania nietrzeźwych, reakcję na wiele przejawów łamania prawa, a także pomoc, jaką nieśliście najsłabszym: zaginionym dzieciom, osobom starszym i chorym. Budzi to mój wielki szacunek, bo nie ma wartości wyższej niż ludzkie zdrowie i życie – powiedział insp. Zbigniew Nowak, Komendant Miejski Policji w Krakowie, wręczając podziękowania dla 22 pracowników Przedsiębiorstwa.

Odwagę pracowników MPK SA docenił także Marek Maślerz, zastępca dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Niesienie pierwszej pomocy człowiekowi, który znalazł się w sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu to obowiązek nie tylko moralny, ale też obowiązujące nas wszystkich prawo. Wiem jednak, że takie decyzje nie są łatwe, że często boimy się udzielać pomocy w obawie, że nie zrobimy tego prawidłowo, że możemy zaszkodzić, że sami znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Tym bardziej należy docenić nie tylko profesjonalną, ale przede wszystkim prawdziwie obywatelską postawę tych osób. W trudnej sytuacji nie zawahały się i uruchomiły łańcuch przeżycia – tak medycyna ratunkowa określa sekwencję czynności, które powinny zostać wykonane, aby pomóc w przypadku nagłego zagrożenia zdrowotnego – powiedział Marek Maślerz, zastępca dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Listy gratulacyjne trafiły do:

pracowników, którzy zaopiekowali się osobami zaginionymi i pomogli w ich odnalezieniu: Dariusz Bobak, Łukasz Golonka, Jerzy Kowalewski, Mateusz Krupiński, Paweł Madyda, Zbigniew Maj, Andrzej Mularczyk, Leszek Pająk, Bogdan Pawłowicz, Dawid Pociecha, Marcin Sapała, Jarosław Słupczyński, Katarzyna Smoleń, Maciej Swoboda, Damian Szynal, Uliasz Adam

pracowników, którzy wykazali się niebywałą odwagą i pomogli osobom napadniętym: Rafał Gumowski, Dorota Zawadzka

pracowników, którzy pomogli w zatrzymaniu wandali: Robert Jagiełka, Paweł Sosnowski

–  pracownika, który pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy samochodu: Radosław Makówka

pracownika, który wykazał się wielką spostrzegawczością i ostrzegł pieszych na pasach narażonych na potrącenie przez samochód: Ireneusz Piszczek

–  pracowników, którzy udzielali pierwszej pomocy i pomagali osobom chorym i rannym: Paweł Bałek, Marek Dziukiewicz, Zbigniew Grochot, Maciej Janda, Grzegorz Kan, Dawid Kasprzyk, Grzegorz Mental, Krzysztof Nieć, Sławomir Rozmus, Jarosław Słupczyński, Mateusz Stopa

pracownika, który pomógł ugasić płonący samochód: Michał Nurkowski

Podczas tego spotkania po raz 14. nagrody i odznaki „Lidera Jakości” otrzymali również najlepsi pracownicy poszczególnych zajezdni tramwajowych i autobusowych oraz inspektorzy ruchu.

Nagroda i tytuł „Lidera Jakości” trafił już do niemal 100 osób. Otrzymują je osoby, które wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków, nie miały kolizji i wypadków, a na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Odznaki „Lidera Jakości” otrzymali: Piotr Żuk (Zajezdnia Autobusowa Bieńczyce), Ryszard Baran (Zajezdnia Autobusowa Płaszów), Grzegorz Czech (Zajezdnia Autobusowa Wola Duchacka), Henryk Mroczek (Zajezdnia Tramwajowa Nowa Huta), Rafał Tataruch (Zajezdnia Tramwajowa Podgórze), Mariusz Jędrzejowski (inspektor ruchu MPK). Nominowani do tej nagrody zostali: Antoni Jałyński, Stefan Lejca, Tomasz Synowski, Dariusz Krajewski, Sebastian Tatar, Maciej Kuś.

Każdego roku MPK SA w Krakowie docenia także pracowników z najdłuższym stażem, a także osoby odchodzące na emeryturę. Dla osób, które przepracowały w MPK SA co najmniej 30 lat jest organizowane specjalne spotkanie. W 2022 roku zaproszenie na takie spotkanie otrzymało ponad 200 pracowników MPK SA.

inf. prasowa

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale