sobota, 4 maja, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościPuchar Polski: Wisła pokonuje w półfinale Piast 2:1

Puchar Polski: Wisła pokonuje w półfinale Piast 2:1

To był wymarzony początek meczu dla gospodarzy, bowiem już 1 minucie gry Wisła zdobyła bramkę otwierając wynik spotkania – kibice na trybunach nawet nie zdążyli usiąść. Zdobywcą tak szybkiego gola był Szymon Sobczak. To był wyraźny sygnał, że pierwszoligowa Wisłą jest na bardzo dobrej drodze do występu w finale Pucharu Polski w Warszawie na początku maja.

Później było tylko lepiej, kolejną bramkę na 2:0 dla Wisły zdobył w 37 minucie Jesus Alfaro. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części spotkania Piast wyraźnie ruszył do ataku. Pressing się opłacił, bowiem w 54 minucie bramkę kontaktową dla drużyny z Gliwic zdobył Ariel Mosór. Po tym golu mecz wyraźnie nabrał tempa, atakowała zarówno Wisła chcąc zapewnić sobie bezpieczną przewagę jak i zawodnicy Piasta szukając szansy na remis i dogrywkę. Tak się jednak nie stało i gdy zabrzmiał końcowy gwizdek na tablicy wyników nadal było 2:1 dla Wisły Kraków.

W drugim meczu półfinałowym Pogoń Szczecin pokonała Jagiellonie Białystok w dogrywce. Podstawowy czas zakończył mecz wynikiem 1:1, natomiast decydujący gol padł w dogrywce, a jego autorem był Fredrik Ulvestad. Finał Pucharu Polski odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie 2 maja.