Pod koniec czerwca rozpocznie się remont Mostu Kotlarskiego, łączącego rejon Grzegórzek i Podgórza informuje Urząd. Prace zaplanowano etapami, aby utrzymać przejazd i ograniczyć zmiany w kursowaniu tramwajów do wybranych godzin.
Pierwsze roboty odbędą się nocami od 22 do 28 czerwca. W tym czasie wykonane zostaną „przejazdówki” przez torowisko, potrzebne do wprowadzenia kolejnych etapów organizacji ruchu. Tramwaje nie będą kursować nocą, natomiast w ciągu dnia pojadą bez zmian.
Od 29 czerwca do końca lipca ekipy remontowe zajmą się częścią mostu od strony Dąbia. Komunikacja tramwajowa ma w tym okresie funkcjonować normalnie. Kierowcy będą korzystać z jednego pasa w każdym kierunku.
Ruch samochodowy w obu kierunkach zostanie poprowadzony jedną stroną mostu. W tym etapie wykorzystane będą przejazdy przez torowisko przygotowane podczas prac nocnych.
W sierpniu remont obejmie drugą część przeprawy, od strony Kazimierza. Tramwaje i samochody zostaną wtedy skierowane na fragment mostu wyremontowany wcześniej, czyli po stronie Dąbia.
Organizacja ruchu pozostanie podobna do tej z poprzedniego etapu. Kierowcy nadal będą mieli do dyspozycji po jednym pasie, a przejazd w obu kierunkach będzie odbywał się jedną stroną mostu.





