Quantcast
poniedziałek, 4 marca, 2024

O NAS  |  REKLAMA  |  KONTAKT

Strona głównaAktualnościRuszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Ruszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

W dniach 23 i 24 maja na boiska Centrum Rozwoju Com-Com Zone przy ulicy Ptaszyckiego w Krakowie wybiegną reprezentanci i reprezentantki ponad 100 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finałuXXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto.

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Małopolski na etapie wojewódzkimpo raz pierwszy od 2019 roku. Zakończone w ostatnich tygodniach rozgrywki gminne oraz powiatowe wyłoniły 1236 reprezentantów ze 103 drużyn, którzy już w najbliższy poniedziałek i wtorek będą rywalizować ze sobą o udział w rozgrywkach finałowych, kończących się 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie.

Po blisko dwóch latach przerwy w rozgrywkach wszyscy w Małopolsce z niecierpliwością wyczekujemy finału wojewódzkiego Turnieju. Zawodnicy i zawodniczki, którzy biorą w nim udział są bez wątpienia głodni gry i spragnieni zabawy towarzyszącej rozgrywkom. Nasz region wyróżnia się na tle całej Polski nie tylko pod względem ilości drużyn, które startują w Turnieju, ale też głęboko zakorzenionej tradycji piłkarskiej. Tym bardziej nie możemy się doczekać występów poszczególnych drużyn i bardzo cieszymy się, że wśród nich znalazły się także reprezentantki Wisły Kraków, które zagrają w finałach po raz pierwszy– mówi Mariusz Wrażeń, koordynator wojewódzki Turnieju.

Turniej, który stał się kuźnią talentów

O tym, kto będzie reprezentował województwo małopolskie w drodze do ostatniego etapu rozgrywek, dowiemy się już 23 maja (w kategorii U-12 i U-10 chłopców) oraz 24 maja (w kategorii U-8 oraz U-10 dziewczynek).

Nie ma drugiego takiego Turnieju w Polsce jeśli chodzi o konkurencję i poziom trudności. Udział
w wojewódzkim finale to wielkie osiągnięcie dla zawodniczek i zawodników, którzy w zmaganiach na poziomie kolejno gmin i powiatów wyróżnili się umiejętnościami, determinacją i talentem. Ci, którzy
w najbliższych dniach ponownie okażą się najlepsi, pojadą do Warszawy i na Stadionie Hutnika będą walczyć z reprezentantami pozostałych województw o Wielki Finał na PGE Narodowym
– mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i dodaje: – Co istotne i w pewien sposób symboliczne, tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Wśród uczestników Turnieju z dużym prawdopodobieństwem znajdą się przyszłe gwiazdy seniorskiej piłki – w przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek, a w sumie już ponad 100 uczestników tych rozgrywek zagrało w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji Polski.

Sportowa rywalizacja w duchu równych szans

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki, które dziś stanowią ok. 1/3 wszystkich uczestników.

Dużą wartością Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest przeprowadzanie rozgrywek we wszystkich województwach. Dzięki temu w całej Polsce możemy zachęcać dzieci do uprawiania sportu
i aktywnego spędzania czasu, co Tymbark czyni już od 16 lat jako główny sponsor Turnieju. Dodatkowo, skala i dostępność Turnieju, pozwalają na odkrywanie nowych talentów i pójście najzdolniejszym piłkarsko dziewczętom i chłopcom śladami Milika, Modera, Piątka, czy Dudek. Finały wojewódzkie będą bez wątpienia prawdziwym, piłkarskim świętem pełnym pięknych, sportowych emocji
mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Największy turniej w Polsce i w całej Europie

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

XXII edycja Turnieju odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansuje wydarzenie ze swoich środków.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl.

spot_img

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z Krakowa

Okolice

Na sygnale